SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
  • Humor
  • Films & Series
  • Life
  • Celebs
  • Muziek
  • Sport
Font ResizerAa
SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
Search
Sign In Sign In
Follow US
Made by ThemeRuby using the Foxiz theme. Powered by WordPress
Home » Blog » Politie moet in actie komen vlak voor én tijdens de 2 minuten stilte op de Dam
net binnen

Politie moet in actie komen vlak voor én tijdens de 2 minuten stilte op de Dam

SGXL Redactie
Last updated: 4 mei 2026 21:58
By SGXL Redactie
3 Min Read
SHARE

Op de Dam in Amsterdam heeft de politie twaalf demonstranten verwijderd die protesteerden met o.a. borden. Kort voor aanvang van de herdenking trad de politie op, om mogelijk verstoren van de 2 minuten stilte te voorkomen. Maar ook tijdens de twee minuten stilte van de dodenherdenking op de Dam moesten ze in actie komen, zo meldt De Telegraaf.

Contents
  • Verstoring tijdens de taptoe
  • ‘Herdenken moet ook over het heden gaan’
  • Bekijk de video met alle beelden hier:
  • Eerdere protestacties op de Dam

Verstoring tijdens de taptoe

Ook tijdens de taptoe werd de herdenking korte tijd verstoord. Op het Rokin riep een vrouw “stop genocide”. De menigte werd daarop een stukje naar achteren gedreven, terwijl agenten de vrouw wegsleepten. Ondanks deze momenten kon de Nationale Herdenking rond 20.00 uur doorgaan. Maar ook tijdens de 2 minuten werd iemand opgepakt zo is te zien op beelden van Telegraaf (video hieronder).

De actie was gericht tegen het Nationaal Comité 4 en 5 mei, dat verantwoordelijk is voor de jaarlijkse Nationale Dodenherdenking. Volgens de betogers ontbreekt er tijdens de herdenking aandacht voor actuele gebeurtenissen, terwijl die volgens hen juist verbonden zouden moeten worden aan het verleden.

Beeld: Telegraaf Videostill herdenking 2026

De borden werden ingenomen en meerdere personen zijn aangehouden. Volgens aanwezige verslaggevers riepen sommigen daarbij “Free Palestine”. Twee personen zouden van de Dam zijn getild en in de Papenbroeksteeg door de politie tegen de grond en tegen een muur zijn gedrukt. Een deel van het publiek op de Dam klapte toen de demonstranten werden afgevoerd.

‘Herdenken moet ook over het heden gaan’

Beeld AT5 videostill herdenking 2026

De demonstratie was een initiatief van de beweging Nooit meer is nu!, waar onder anderen activist Frank van der Linde bij betrokken is. De initiatiefnemers wilden de herdenking naar eigen zeggen “betekenisvol, waardig én inclusief” maken.

In een verklaring stellen zij: “Herdenken is belangrijk, maar zonder betekenis als er geen verbinding wordt gemaakt met het heden.” Ook zeggen zij: “Het is ronduit hypocriet als die hedendaagse verbindingen slechts selectief worden gemaakt.” Verder klinkt er harde kritiek: “Je kunt het verleden niet herdenken en tegelijkertijd aanpappen met de fascisten van onze tijd.”

Bekijk de video met alle beelden hier:

Eerdere protestacties op de Dam

Van der Linde voerde de afgelopen jaren vaker actie tijdens de Nationale Dodenherdenking. Vorig jaar draaiden op zijn initiatief enkele tientallen mensen hun rug toe tijdens de toespraak van toenmalig premier Dick Schoof. Ook bij een kranslegging door PVV’er en toenmalig Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma gebeurde dat. Een jaar eerder vond een soortgelijke actie plaats bij een kranslegging door Bosma.

Verbazing om bar die Dodenherdenking op de Dam-arrangement aanbiedt: ‘Genieten met hapje en drankje’
Share This Article
Facebook Email Copy Link

You Might Also Like

net binnen

Vrouw verspreidt foto’s over Marco van Basten’s vrouw en zorgt voor onrust, Marco reageert!

By SGXL Redactie
19 april 2026
Read More
Hélène Hendriks vermogen
Celebsnet binnen

Johan Derksen onthult reden afwezigheid Hélène Hendriks “Ze was boos!” Hélène reageert

By SGXL Redactie
15 april 2026
Read More
CelebsLifenet binnen

Jan Smit en Lale Gül liefdesgeruchten aangewakkerd na opvallende foto

By SGXL Redactie
14 april 2026
Read More
ABN AMRO moordaak
net binnen

Hoofdverdachte in beruchte ABN AMRO-moordzaak blijkt oud Lang Leve de Liefde-deelnemer

By SGXL Redactie
9 april 2026
Read More
Celebsnet binnen

Ellen ten Damme reageert op Ali B advocaat uitspraak “Dit is helemaal niet waar!”

By SGXL Redactie
19 april 2026
Read More
Celebsnet binnen

Jake Paul haalt fel uit naar Nederlandse media na geruchten over breuk met Jutta!

By SGXL Redactie
8 april 2026
Read More
Celebsnet binnen

Ali B advocaat eist vrijspraak! OM wil vrijspraak voor één aaklacht, maar JAREN cel voor andere!

By thalena
26 maart 2026
Read More
Celebsnet binnen

Ali B in tranen “Ik blijf vechten voor onschuld!” Naomi haalt hard uit “Krokodillentranen”

By SGXL Redactie
25 maart 2026
Read More
net binnenSporttelevisie

Zorgen om Jan Boskamp nemen toe “Enorm geschrokken, hij heeft heel veel pijn” (Video)

By SGXL Redactie
27 maart 2026
Read More
net binnen

Ruud de Wild loopt weg tijdens uitzending na dreiging! Omroepbaas reageert “Onacceptabel”

By SGXL Redactie
24 maart 2026
Read More
  • Over ons
  • Privacy policy
  • Notice and takedown
  • Adverteren
  • Contact
  • Boekingen
  • Disclaimer
  • Link in Bio

                      Copyright @ 2025 SGXL Alle rechten voorbehouden

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?