SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
  • Humor
  • Films & Series
  • Life
  • Celebs
  • Muziek
  • Sport
Font ResizerAa
SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
Search
Sign In Sign In
Follow US
Made by ThemeRuby using the Foxiz theme. Powered by WordPress
Home » Blog » Met deze eyeopener heb je nooit meer een probleem bij het schaven van je kaas
Humor

Met deze eyeopener heb je nooit meer een probleem bij het schaven van je kaas

jeffslot
Last updated: 13 oktober 2016 17:38
By jeffslot
3 Min Read
SHARE

Contents
  • Lieve Reddit,
  • Sinds een half jaar ben ik verhuisd naar een plek met andere supermarkten die ik gewend ben. Vroeger kocht ik mijn kaas altijd bij de Aldi en kon ik deze gewoon snijden met een kaasschaaf alsof er niks aan de hand was.
  • Nu doe ik mijn boodschappen bij de Jumbo en welke kaas ik ook koop, ik kom er niet meer doorheen. Wapenaer, Milner, Old Amsterdam, Gouda, al die kazen brokkelen af nog voordat ik halverwege ben met mijn schaaf. Laatst had ik ergens een blok kaas van de Aldi gekocht om te testen of het niet aan mijn schaaf lag maar dat was niet.
  • Klopt het dat ze bij de Jumbo alleen maar brokkelkaas verkopen of heb ik een totaal fout beeld dat kaas niet hoort te brokkelen?
  • Tips over het niet laten brokkelen van kaas enzo zijn ook welkom!
  • Heb je de goeie kaasschaaf? Er zijn schaven voor jonge en voor belegen kaas. Deze is voor oude/belegen kaas (die ondersteunt het plakje, zodat ie minder snel brokkelt) en deze is voor jonge kaas (anders blijft het plakje aan de schaaf plakken en gaat ‘ie rimpelen.) 

Op het gebied van kazen en kaasschaven is er zojuist een wereld voor onze open gegaan. Op de Nederlandse Subreddit /r/thenetherlands werd door Reddit-gebruiker Wim17 namelijk de volgende vraag gesteld:

Lieve Reddit,

Sinds een half jaar ben ik verhuisd naar een plek met andere supermarkten die ik gewend ben. Vroeger kocht ik mijn kaas altijd bij de Aldi en kon ik deze gewoon snijden met een kaasschaaf alsof er niks aan de hand was.

Nu doe ik mijn boodschappen bij de Jumbo en welke kaas ik ook koop, ik kom er niet meer doorheen. Wapenaer, Milner, Old Amsterdam, Gouda, al die kazen brokkelen af nog voordat ik halverwege ben met mijn schaaf. Laatst had ik ergens een blok kaas van de Aldi gekocht om te testen of het niet aan mijn schaaf lag maar dat was niet.

Klopt het dat ze bij de Jumbo alleen maar brokkelkaas verkopen of heb ik een totaal fout beeld dat kaas niet hoort te brokkelen?

Tips over het niet laten brokkelen van kaas enzo zijn ook welkom!

Dat klonk ons dus nogal bekend in de oren! Tijdens het schaven brokkelt de kaas namelijk af, of het plakje blijft aan de kaasschaaf hangen waardoor je ook geen normaal plakje hebt. Gelukkig voor ons en alle anderen met hetzelfde probleem was daar binnen no-time Reddit-gebruiker Marzjon die met een verlossend antwoord kwam:

Heb je de goeie kaasschaaf? Er zijn schaven voor jonge en voor belegen kaas. Deze is voor oude/belegen kaas (die ondersteunt het plakje, zodat ie minder snel brokkelt) en deze is voor jonge kaas (anders blijft het plakje aan de schaaf plakken en gaat ‘ie rimpelen.) 

Wij hebben het nooit geweten, maar er zijn dus twee verschillende kaasschaven die gebruikt moeten worden voor oude/belegen kaas en voor jonge kaas.

Deze bovenstaande “korte kaasschaaf” is voor jonge kaas. Doordat de jonge kaas maar korte gerijpt wordt, zit er nog veel vocht in de kaas waardoor het plakje bij een “lange kaasschaaf” aan de schaaf blijft plakken en gaat rimpelen. De korte kaasschaaf voorkomt dit dus.

De bovenstaande “lange kaasschaaf” is voor oude/belegen kaas. Deze kaas is namelijk langer gerijpt, hierdoor zit er minder vocht in en brokkelt de kaas sneller af. De lange kaasschaaf ondersteunt het plakje, zodat ie minder snel brokkelt.

Kijk, zo leer je af en toe nog eens iets handigs!

TAGGED:kaaskaasschaaflerenNederlandnieuwtjereddit
Share This Article
Facebook Email Copy Link
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Volg ons

Volg ons op social media

You Might Also Like

Humor

Jager ziet wonderhond

By Jay
11 maart 2026
Read More
Humor

Zakenman wil slapen in auto

By Jay
11 maart 2026
Read More
Humor

Marathon

By Jay
11 maart 2026
Read More
Humor

Student stelt professor één simpele vraag… en krijgt meteen een A

By Jay
10 maart 2026
Read More
Humor

Boekhouder en bediende wensen paradijs… maar de baas heeft een veel slimmere wens

By Jay
10 maart 2026
Read More
Humor

Passagier probeert voor te dringen op Schiphol

By Jay
10 maart 2026
Read More
Humor

Jutta Leerdam reageert op storm van kritiek na het peperdure cadeau van Jake Paul

By SGXL Redactie
11 maart 2026
Read More
Humor

‘André Hazes jr. zet Monique Westenberg uit villa om pijnlijke reden’

By SGXL Redactie
10 maart 2026
Read More
Villa van Fajah Lourens niet verkocht en ze geeft enorme korting
Humor

Fajah Lourens laat gezicht zien na ingreep, Fans verbaasd “Onherkenbaar!”

By SGXL Redactie
10 maart 2026
Read More
Humor

Man denkt dat zijn vrouw slecht hoort

By Jay
9 maart 2026
Read More
  • Over ons
  • Privacy policy
  • Notice and takedown
  • Adverteren
  • Contact
  • Boekingen
  • Disclaimer
  • Link in Bio

                      Copyright @ 2025 SGXL Alle rechten voorbehouden

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?