Dries Roelvink Amerikaanse miljardair: het klinkt misschien als een vreemde combinatie, maar op buitenlandse sociale media lijkt het ineens werkelijkheid. De Nederlandse volkszanger duikt op in filmpjes waarin hij wordt neergezet als een steenrijke Amerikaan die volop geniet van luxe, wijn en het goede leven. Nederlandse volgers weten natuurlijk allang wie ze zien, maar voor buitenlandse kijkers ligt dat anders.
Dries ineens aangezien voor rijke Amerikaan
De beelden van Dries Roelvink worden gebruikt in berichten en filmpjes die draaien om rijkdom, luxe en miljonairs. Vooral een fragment waarin Dries aan tafel een glas wijn krijgt voorgeschoteld, blijkt populair. Hij bekijkt de wijn aandachtig, ruikt eraan en neemt vervolgens uitgebreid de tijd om te proeven.
Juist die manier van doen lijkt bij buitenlandse kijkers de indruk te wekken dat ze naar een steenrijke Amerikaan kijken. Zijn verzorgde uiterlijk, de omgeving waarin hij zit en vooral zijn serieuze wijnritueel maken het plaatje blijkbaar compleet.
Voor Nederlandse kijkers is de situatie vooral vermakelijk. Zij herkennen de zanger natuurlijk direct. Op sociale media wordt dan ook regelmatig gereageerd op het feit dat buitenlandse accounts kennelijk niet weten wie de man op de beelden daadwerkelijk is.

“Dries Roelvink! Zoek hem eerst op”
Onder vergelijkbare berichten proberen Nederlandse volgers de makers al langer duidelijk te maken dat de vermeende Amerikaanse miljardair helemaal geen onbekende zakenman is. Een reactie die onder een van de berichten verscheen, luidde: “Dries Roelvink! Zoek hem eerst op voor je iets over hem post.”
Ook andere Nederlanders wijzen erop dat de man in de filmpjes gewoon Dries Roelvink is en uit Amsterdam komt. Toch blijven de beelden rondgaan en wordt zijn uitstraling kennelijk overtuigend genoeg gevonden om hem buiten Nederland een heel andere identiteit te geven.
Het bijzondere is dat Dries zelf niet eens bewust bezig lijkt te zijn met het creëren van deze internationale filmpjes. Een fragment uit zijn dagelijkse leven krijgt daardoor ineens een compleet andere betekenis zodra het op buitenlandse accounts verschijnt.
Ook opgedoken op cryptoplatform
Het verhaal kreeg nog een extra opvallende wending toen Dries Roelvink ook opdook op Polymarket, een platform waarop onder meer met crypto wordt ingezet op voorspellingen. Ook daar werd hij volgens de berichtgeving neergezet als een rijke Amerikaan.
Aan Shownieuws liet Dries weten wat hij ervan vindt dat beelden van hem op deze manier worden gebruikt. Hij lijkt er vooral de humor van in te zien. Sterker nog: volgens Dries heeft de onverwachte internationale aandacht ook een voordeel, want het levert hem naar eigen zeggen nieuwe volgers op.
Daarmee verandert een ogenschijnlijk simpel wijnfilmpje ineens in een internationaal momentje voor de Nederlandse zanger. Waar Nederlandse kijkers vooral een bekende volkszanger zien genieten van een glas wijn, denken sommige buitenlandse kijkers blijkbaar dat ze een Amerikaanse miljardair voor zich hebben.

Dries profiteert ondertussen van de aandacht
Dat Dries Roelvink Amerikaanse miljardair als omschrijving ineens rondgaat op buitenlandse sociale media, is vooral een opvallend voorbeeld van hoe snel beelden een eigen leven kunnen gaan leiden. Een filmpje dat oorspronkelijk niets met een Amerikaanse miljardair te maken heeft, krijgt door de manier waarop het wordt geplaatst ineens een heel andere context.
Voor Dries lijkt de onverwachte aandacht voorlopig vooral positief uit te pakken. De filmpjes zorgen voor internationale zichtbaarheid en nieuwe volgers. En zolang mensen blijven kijken en reageren, blijft ook de grap rondom Dries Roelvink Amerikaanse miljardair zichzelf versterken.
Wie het volgende filmpje ziet, zal waarschijnlijk twee keer moeten kijken. Is het een steenrijke Amerikaan die rustig van zijn wijn geniet, of toch gewoon Dries Roelvink?
Check ook: