SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
  • Humor
  • Films & Series
  • Life
  • Celebs
  • Muziek
  • Sport
Font ResizerAa
SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
Search
Sign In Sign In
Follow US
Made by ThemeRuby using the Foxiz theme. Powered by WordPress
Home » Blog » Wtf: Jongeren ontwikkelen door het vele smartphone gebruik uitsteeksel onderaan schedel
Humor

Wtf: Jongeren ontwikkelen door het vele smartphone gebruik uitsteeksel onderaan schedel

Rensvp
Last updated: 23 juni 2019 10:06
By Rensvp
2 Min Read
SHARE

Je zou het niet denken maar wij mensen zijn nog altijd niet uit geëvalueerd. Dat bewijst zich maar weer nadat Australische onderzoekers een opmerkelijke ontdekking hebben gedaan. Bij het bestuderen van honderden röntgenfoto’s van jongeren, ontdekte ze dat bepaalde jongeren een ‘hoorntje’ bleken te ontwikkelen aan de basis van hun schedel. Dit ‘hoorntje’ zou zich ontwikkelingen door het vele smartphone gebruik. Het bijzondere fenomeen wordt dan ook wel de smartphoneschedel genoemd.

Het onderzoek werd gedaan door David Shahar en Mark Sayers van de University of the Sunshine Coast. In 2016 begonnen ze hun onderzoek met een stapel röntgenfoto’s. Volgens de onderzoekers is bij schedels van jongeren steeds vaker een uitstekend botje te zien. De onderzoekers onderzochten de afgelopen jaren de schedels van talloze jongeren tussen de 18 en 30 jaar. De vergroeiing op die plek is in de meeste gevallen enkele millimeters. Bij sommigen was het stukje uitstekend bot een paar centimeter lang.

Volgens de onderzoekers is de oorzaak van het uitsteeksel aan de schedel het vele smartphone gebruikt. Omdat ons lichaam is niet gemaakt om naar beneden te kijken, worden de spieren in de nek steeds vaker gebruikt. Het lichaam anticipeert hierop door extra botvorming in het gebied dat zwaarder belast wordt. David vertelt: “Het is een lichamelijke reactie op ons alledaagse gedrag.” Maar er klinkt veel kritiek op die hypothese, want er zouden meerdere oorzaken kunnen zijn voor het ontstaan van dit bijzondere uitsteeksel. Het is mogelijk dat een slechte houding bijdraagt aan de ontwikkeling van de botmassa, maar hard bewijs is er nog niet voor gevonden.

TAGGED:jongerenOnderaanOntwikkelenSchedelsmartphoneUitsteekselWTF
Share This Article
Facebook Email Copy Link
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Volg ons

Volg ons op social media

You Might Also Like

Humor

Dokter

By Jay
30 januari 2026
Read More
Humor

Laatste kus

By Jay
30 januari 2026
Read More
Humor

Kippenboer

By Jay
28 januari 2026
Read More
Humor

Bejaard stel ontdekt goedkoopste ‘liefdeshotel’

By Jay
28 januari 2026
Read More
Humor

Hoe €100 een heel dorp redde

By Jay
27 januari 2026
Read More
Humor

Brandweerman doet wens

By Jay
27 januari 2026
Read More
Humor

De duurste champagne

By Jay
26 januari 2026
Read More
Humor

Slimste parkeertruc ooit

By Jay
26 januari 2026
Read More
Marktplaatsgekkies
Humor

Weer 10 van de grootste gekken die je op Marktplaats kunt tegenkomen

By thalena
26 januari 2026
Read More
Humor

Dominee bij de douane

By Jay
25 januari 2026
Read More
  • Over ons
  • Privacy policy
  • Notice and takedown
  • Adverteren
  • Contact
  • Boekingen
  • Disclaimer
  • Link in Bio

                      Copyright @ 2025 SGXL Alle rechten voorbehouden

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?