Na 21 jaar neemt Gerard Joling afscheid van De Toppers. Zelf wijst de zanger op zijn drukke agenda en de grote soloconcerten die hij in Rotterdam Ahoy voorbereidt. Toch vermoedt Privé-hoofdredacteur en showbizz expert Evert Santegoeds dat er achter zijn vertrek meer speelt. Vooral de eerdere uitspraken van Jeroen van der Boom over de toekomst van de formatie zouden verkeerd zijn gevallen.
Jeroen liet eerder weten dat De Toppers volgens hem moesten nadenken over verjonging. Daarbij kwamen ook de toekomst van Gerard Joling en René Froger ter sprake. Volgens Santegoeds was het echter niet aan Jeroen om zulke uitspraken te doen, aangezien René Froger de concertreeks heeft bedacht en opgebouwd.
Irritaties over verjonging in de Toppers

“Er speelt wel degelijk iets. Ik denk dat hij de laatste jaren zich ook een beetje overvleugeld voelde.” Over de uitspraken van Jeroen is Santegoeds uitgesproken. “Het was niet aan hem! Het is een productie van René Froger. Daarvan zal Gerard gedacht hebben: dat staat me allemaal niet zo erg aan.”
De Privé-baas vermoedt dat de onduidelijkheid over de toekomst van de groep heeft meegespeeld bij Gerards besluit. “Ik denk dat Gerard heel loyaal is geweest aan René en dat er nu erg veel gedoe is over die opvolging en dat nog steeds niet helemaal duidelijk is hoe dat eruit gaat zien en dat hij zelf al langer rondliep met het idee om ermee te stoppen.”
Gerard ontkent ruzie, geeft irritaties toe

Gerard zelf houdt vol dat zijn vertrek niet voortkomt uit een grote ruzie. Naast zijn soloprojecten noemt hij wel dat kleine ergernissen een rol kunnen spelen. “En misschien als je heel eerlijk bent ook wel misschien hele kleine irritaties. Dat je denkt: nou, het is nu gewoon mooi geweest.”
Van een conflict met zijn collega’s wil hij niets weten. “Ik heb geen ruzie met René, niet met Jan, niet met Jeroen, want dat zullen de mensen wel gelijk weer zeggen.”
Wie neemt de plekken over? Mogelijke vervangers

Het vertrek van Gerard brengt de toekomst van de formatie opnieuw ter discussie. Daarbij is ook gespeculeerd over René Froger, maar een definitief afscheid van hem is niet officieel bevestigd.
Als mogelijke nieuwe gezichten worden Tino Martin en Mart Hoogkamer op dit moment het vaakst genoemd. Volgens Santegoeds zou dat de groep flink veranderen. “Dan krijg je een hele andere dynamiek in de groep.”
De timing is bovendien opvallend: Gerard vertrekt terwijl de toekomst van De Toppers onzeker is en René met gezondheidsproblemen kampt. Santegoeds denkt dat de aankondiging ook de kaartverkoop van Gerards soloconcerten kan helpen. “Eén is er nog niet uitverkocht en daar zal dit wel een behoorlijke impuls voor zijn.”