Mevrouw De Jong belt in paniek haar man op het werk.
“Rick! Er zit een gorilla in de appelboom in onze voortuin!”
“Een gorilla?” roept Rick verbaasd. “Ben je weer aan de limoncello begonnen of wat?”
“Nee echt! Hij zit daar te grommen naar voorbijgangers en hij heeft net een appel gegooid naar meneer Visser van nummer 12!”
“Raakte hij hem?” vroeg Rick, maar voegde er snel aan toe: “Laat maar, ik kom eraan.”
Thuis aangekomen zag Rick het meteen: een enorme gorilla zat brullend in de appelboom en mikte alweer met een Elstar. Hij dook snel naar binnen.
“Wat gaan we doen?” vroeg zijn vrouw gespannen.
Rick pakte de Gouden Gids en vond één vermelding onder ‘Gorillavangers’: “Van Loon & Zn – Professioneel wildvangteam”.
Hij belde meteen.
“Met Van Loon,” klonk het aan de andere kant.
“Er zit een gorilla in mijn boom,” zei Rick. “Kunt u komen?”
“Tja,” zei Van Loon. “Mijn zoon is ziek thuis, dus ik heb eigenlijk een assistent nodig. Maar als u meehelpt, lukt het wel.”
“Prima. Als hij maar weggaat!” zei Rick vastberaden.
Twintig minuten later kwam er een oude bus aangereden met een bord op de zijkant: “Van Loon & Zn – Gorillavangers sinds 1997”. Van Loon stapte uit, haalde een jachtgeweer, een stel handboeien en een grommende rottweiler uit de laadruimte.
“Kijk, plan is als volgt,” zei Van Loon. “Ik klim in de boom en duw de gorilla eruit. Zodra hij valt, springt de hond op hem af en bijt hem daar waar het zeer doet. Als hij afgeleid is, slaat u de handboeien om. Dan laden we hem in en klaar.”
“Duidelijk,” zei Rick. “Maar eh… waarvoor is dat geweer dan?”
Van Loon keek ernstig.
“Dat is het belangrijkste onderdeel van het hele plan.”
“Als die gorilla mij uit de boom duwt… dan moet u direct de hond neerschieten.”
Check ook: