Tijdens een drukbezochte kermis in Nistelrode heeft een minderjarig meisje ternauwernood een levensgevaarlijke situatie weten te vermijden. Ze zat in de veelbezochte Fly Zone bungee-attractie, die haar normaal gesproken met hoge snelheid tientallen meters de hoogte in zou lanceren. Wat niemand had verwacht, was dat haar veiligheidsbeugel nog open stond. Op het allerlaatste moment wist het meisje uit het zitje te springen, precies voordat de attractie zou starten.
Bezoekers kermis in Nistelrode
Het incident werd gefilmd en ging razendsnel viraal op platforms als Dumpert. In de video zie je hoe de medewerker de attractie activeert, terwijl het meisje nog los in haar stoel zit. Dankzij haar scherpe reflexen en een medewerker die direct naar het controlehok rent, werd een ramp op het laatste moment voorkomen. De schrik zat er goed in bij de bezoekers van de kermis in Nistelrode.

NVWA bevestigt: menselijke fout, geen technisch mankement
Volgens Nederlandse Voedsel- plus Warenautoriteit (NVWA) heeft het voorval onderzocht en concludeert dat er sprake was van een menselijke fout. Het toestel stond nog niet volledig startklaar, maar werd per ongeluk wel geactiveerd. De operator had de beugel van het meisje simpelweg niet gecontroleerd. NVWA geeft aan dat het niet om een mechanisch defect gaat, maar om een ernstig nalatige handeling.
De uitbater van de kermis in Nistelrode heeft na het incident direct maatregelen genomen. Er is afgesproken om de veiligheidsprocedures aan te scherpen en het personeel beter te instrueren. Ook zal de keuringsinstantie betrokken worden bij verdere controles. Bezoekers reageerden massaal geschokt: “Dat dit heeft kunnen gebeuren is echt crimineel,” aldus een bezorgde ouder op social media.
Online ophef en opluchting: ‘Ze had dood kunnen zijn’
Online lieten duizenden mensen hun afschuw blijken. De reacties op de beelden zijn fel en duidelijk: “Het zou je kind maar zijn!” en “Vergunning direct intrekken.” De situatie op de kermis in Nistelrode had namelijk dramatisch kunnen aflopen. Gelukkig wist het meisje zichzelf in veiligheid te brengen voordat het te laat was.Fly Zone geldt als een attractie waarbij passagiers in een bolvormige gondel worden gelanceerd met behulp van twee gespannen kabels. Door de enorme krachten die hierbij vrijkomen, is correcte veiligheid essentieel. Juist daarom is dit incident zo alarmerend. De kermis in Nistelrode zal dit moment nog lang nagedragen worden.
Check ook: