De storm rond Marco Borsato lijkt maar niet te gaan liggen. En nu mengt ook Daisy Piras, een ex van Luca Borsato, zich in het gesprek. In een open en persoonlijke boodschap vertelt ze hoe zij Marco heeft leren kennen – niet als de man die in de rechtszaal wordt beschreven, maar als iemand met een groot hart en een warme, vaderlijke kant. Haar woorden raken een gevoelige snaar bij veel volgers, die al weken proberen te begrijpen wat er zich precies heeft afgespeeld.
Tekst loopt verder onder de video
Daisy Piras verbreekt de stilte
Na dagen vol nieuws, reacties en meningen vond Daisy Piras het tijd om haar eigen stem te laten horen. Via Instagram schreef ze dat ze de afgelopen tijd overspoeld werd met berichten en video’s over de zaak, maar dat ze niet de behoefte voelde om mee te doen aan de mediahype. Toch wilde ze iets kwijt: ze kent Marco Borsato volgens haar als “een ontzettend lieve, warme man, altijd met respect en liefde voor de mensen om hem heen.”

De ex van Luca Borsato benadrukte dat ze niet pretendeert de waarheid te kennen – ze was er tenslotte niet bij – maar haar persoonlijke ervaring met Marco is uitsluitend positief. Ze eindigde haar bericht met de woorden: “The sun, the truth and karma!” Een zin die bij veel volgers bleef hangen, omdat ze duidelijk vertrouwen uitstraalt dat het juiste uiteindelijk boven water zal komen.
“Wij Italianen zijn gewoon fysieker”
In haar bericht maakt Daisy Piras ook een interessant cultureel punt. Ze legt uit dat de Italiaanse manier van doen soms anders wordt geïnterpreteerd in Nederland. Waar Italianen elkaar vaak begroeten met een kus of knuffel, kan dat hier al snel als te intiem worden gezien. Volgens haar ligt dáár een groot deel van het misverstand: “Wij Italianen tonen onze genegenheid gewoon wat vrijer.”
Ze benadrukt dat dit niets te maken heeft met grensoverschrijdend gedrag, maar juist met warmte en openheid. Veel mensen online reageren instemmend – ze vinden dat de media te weinig oog hebben voor die culturele nuance.

Niet de eerste ex van Luca Borsato die zich uitspreekt
Opvallend is dat Daisy Piras niet de enige ex van Luca Borsato is die zich heeft uitgesproken. Eerder deed Victoria, een andere voormalige vriendin, al haar verhaal. Zij vertelde dat ze jarenlang kind aan huis was bij de familie Borsato en dat ze zowel het vermeende slachtoffer als haar moeder goed kende. Volgens haar kloppen veel verhalen niet en zijn er dingen flink uit hun verband getrokken.
@joejoe.lmao Laat dit viraal gaan! Ex vriendin Luca borsato spreekt zich uit over de situatie rondom Marco borsato. #victoriahensen @Victoria Hensen #fyp #foryou #marcoborsato ♬ origineel geluid – Joejoe
Met de nieuwe reactie van Daisy lijkt er een patroon te ontstaan: meerdere vrouwen die dicht bij de familie stonden, schilderen een heel ander beeld dan wat er in de rechtszaal wordt geschetst. Allebei noemen ze de Borsato’s een warme, hechte familie waar loyaliteit en liefde centraal staan.
Steun, maar geen bemoeienis
Toch maakt Daisy Piras duidelijk dat ze verder niet betrokken wil raken bij het juridische proces. Haar steun aan Marco Borsato is persoonlijk, niet juridisch. Ze hoopt vooral dat de waarheid snel aan het licht komt en dat er rust kan terugkeren voor iedereen die bij de zaak betrokken is. “Karma will come,” schreef ze – een boodschap van vertrouwen in gerechtigheid, maar ook een oproep tot kalmte.
Emotionele en complexe zaak
De woorden van Daisy Piras, de ex van Luca Borsato, laten opnieuw zien hoe emotioneel en complex deze zaak is. Waar sommigen overtuigd zijn van Marco’s schuld, blijven anderen – waaronder zijn voormalige schoonfamilie – hem steunen en benadrukken dat hij geen slecht mens is. Wat de rechter uiteindelijk ook zal besluiten, één ding is duidelijk: de zaak raakt niet alleen Marco, maar ook iedereen om hem heen.
Check ook: