SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
  • Humor
  • Films & Series
  • Life
  • Celebs
  • Muziek
  • Sport
Font ResizerAa
SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
Search
Sign In Sign In
Follow US
Made by ThemeRuby using the Foxiz theme. Powered by WordPress
Life

Spanje krijgt nieuwe strenge reisregels! Grote zorgen: “Héél slecht idee!”

Christa
Last updated: 24 november 2024 16:34
By Christa
4 Min Read
YouTube/Telegraaf
SHARE

De reisregels van Spanje zijn vernieuwd en reizigers moeten zelfs voor één overnachting allerlei persoonlijke gegevens overleggen voor zij Spanje binnen mogen.

Contents
  • De reisregels van Spanje
  • Strengere regels Verenigd koninkrijk en Duitsland
  • Schengenovereenkomst versus verscherpte Duitse grenscontrole
  • “35 jaar terug in de tijd”

De reisregels van Spanje

Vanaf 2 december dit jaar moeten o.a. alle logeergelegenheden en autoverhuurbedrijven een lange lijst met persoonlijke gegevens van hun klanten doorgeven, en dat zorgt voor boze reacties: “alsof het draaideur criminelen betreft”. Er gaan wel 4000 Nederlanders vakantie vieren in Spanje elk jaar, maar of ze daar nog zin in zullen hebben nu ze in feite elk nummer dat in hun persoonlijk leven voorkomt, met het daar bijbehorende boekje, automerk, naam van de bank enzovoorts, moeten doorgeven? Het gaat om meer dan 40 gegevens.

De Algemene Nederlandse Vereniging van Reisondernemingen (ANVR), slaat in ieder geval alarm. ,,Het is een ontzettend slecht idee. De regeling zit niet goed in elkaar. Bij het boeken van bijvoorbeeld een hotelkamer wordt ineens een hele waslijst aan data gevraagd door de Spaanse overheid. Niet alleen vooraf, maar ook bij aankomst. Dat gaat echt veel te ver, veel verder dan wat nodig is om terrorisme te bestrijden. Als deze regel wordt ingevoerd zien wij als branche niet in hoe we dit moeten aanpakken. Bureaus die veel reizen naar Spanje verkopen moeten ineens heel veel extra gegevens aanleveren.”

reisregels van Spanje

Strengere regels Verenigd koninkrijk en Duitsland

Vóór de nieuwe reisregels van Spanje aangekondigd waren, kwam Duitsland met grenscontrole en strengere regels en het Verenigd koninkrijk kondigde vanaf april volgend jaar een elektronisch toegangsbewijs aan voor reizigers, Britse en Ierse burgers daarvan uitgezonderd. Misschien heeft dit geleid tot de verplichte overlegging van officiële papieren en nummers bij elke logeergelegenheid in Spanje, maar als dit het nieuwe beleid van het Verenigd Koninkrijk en Duitsland is, dan is het vertrouwen van verschillende Europese landen in elkaar, achteruit gegaan.

reisregels van Spanje
pexels/tomateoignons

Schengenovereenkomst versus verscherpte Duitse grenscontrole

De Schengenovereenkomst in de negentiger jaren bracht vrij verkeer van personen binnen de EU en na de invoering van de Euro werd het reizen dwars door de Europese Unie makkelijker. Dat is nu dus op de terugweg door de verscherpte Duitse grenscontrole. Door de lange rijen bij de Duitse grens en de nieuwe reisregels van Spanje, moet je al je persoonlijke papieren, bankrekeningnummers, telefoonnummers en ga zo maar door, afgeven waar je je ook maar naartoe begeeft. Het maakt het reizen door Europa minder leuk.

“35 jaar terug in de tijd”

Sommige landen zeggen dat zij terrorisme aanpakken, maar desondanks wil de ANVR dat de minister van Buitenlandse Zaken de reisbeperkingen met de EU bespreekt. Frank Radstake van de ANVR geeft aan dat Spanje van 85 miljoen toeristen gegevens eist. Maar Terrorisme, aanslagen en immigratie los je niet op door tonnen gegevens. Als de rest van Europa de trend van Duitsland en Spanje volgt, bevinden we ons gewoon weer 35 jaar terug in de tijd.

Check ook:

Spanje gaat de strijd aan met ‘handdoekleggers’: dikke boete voor overtreders – SGXL.NL

TAGGED:spanje
Share This Article
Facebook Email Copy Link

You Might Also Like

esemee van de plus reclames
LifeLink in bio

Esmée van PLUS-reclames en De Verraders onherkenbaar na complete metamorfose

By thalena
19 juni 2026
Read More
Droomvacature: Eigenaars zoeken koppel dat half jaar lang hun B&B op Bonaire wil beheren
Life

Droomvacature: Eigenaars zoeken koppel dat half jaar lang hun B&B op Bonaire wil beheren

By thalena
19 juni 2026
Read More
Waarom wonen in een hotel
Life

Gast verblijft het hele jaar in luxe Turks hotel: ‘Ik houd zelfs geld over’

By thalena
19 juni 2026
Read More
Life

Onderzoek laat zien hoe lang mannen gemiddeld bezig zijn in de slaapkamer

By Wiraisha
19 juni 2026
Read More
Gepest op school
Life

Meisje dat hele jaar werd gepest neemt wraak op leraren die niets deden tijdens diploma uitreiking

By thalena
18 juni 2026
Read More
Meta AI
Life

Paniekbericht over WhatsApp gaat viraal: Kan Meta AI straks onze berichten meelezen?

By thalena
13 juni 2026
Read More
burenruzie
Life

Dit was de aanleiding van de burenruzie in Friese Burgum die een tikkeltje uit de hand liep

By thalena
12 juni 2026
Read More
Huis in Harlingen
Life

Dit is de maximale hypotheek voor een alleenstaande met minimumloon in 2026

By Wiraisha
12 juni 2026
Read More
Burenruzie in Friese Borgum loopt tikkeltje uit de hand
Life

Burenruzie in Friese Borgum loopt tikkeltje uit de hand

By thalena
10 juni 2026
Read More
tourist scam
Life

Amerikaanse toerist woedend na afrekenen absurd bedrag voor 2 ijsjes in Rome: ‘Tourist scam!’

By SGXL Redactie
8 juni 2026
Read More
  • Over ons
  • Privacy policy
  • Notice and takedown
  • Adverteren
  • Contact
  • Boekingen
  • Disclaimer
  • Link in Bio

                      Copyright @ 2025 SGXL Alle rechten voorbehouden

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?