SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
  • Humor
  • Films & Series
  • Life
  • Celebs
  • Muziek
  • Sport
Font ResizerAa
SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
Search
Sign In Sign In
Follow US
Made by ThemeRuby using the Foxiz theme. Powered by WordPress
Humor

Ali B en advocaat accepteren straf niet: ‘Ga doorvechten tot het einde’

SGXL Redactie
Last updated: 4 augustus 2026 20:38
By SGXL Redactie
3 Min Read
Ali B
Beeld: RTL Nieuws
SHARE

Ali B legt zich niet neer bij het oordeel van het gerechtshof in de veelbesproken zedenzaak. Kort nadat de rapper werd gestraft met drie jaar durende onvoorwaardelijke gevangenisstraf, maakte zijn advocaat Bart Swier bekend dat er direct cassatie wordt aangetekend bij Hoge Raad.

Contents
  • Waarom Ali B nog niet direct de cel in hoeft
    • Cassatie zorgt voor uitstel
    • “Pijnlijk verrast door de uitspraak”
  • Grote media-aandacht blijft aanhouden
    • Verdeelde reacties in Nederland
  • In cassatie

Volgens de verdediging is de uitspraak een enorme teleurstelling. Swier verklaarde tegenover media dat zijn cliënt “teleurgesteld, maar uiterst strijdbaar” is. Ook benadrukte hij hoe Ali B de beschuldigingen blijft ontkennen. “Hij accepteert deze veroordeling niet en wil doorvechten tot het einde,” klonk het vanuit de verdediging.

De zaak blijft daardoor juridisch nog altijd in beweging, ondanks de zware uitspraak van het hof.

Tekst loopt verder onder de video

Waarom Ali B nog niet direct de cel in hoeft

Cassatie zorgt voor uitstel

Doordat Ali B in cassatie gaat, hoeft hij voorlopig nog niet direct de gevangenis in. De Hoge Raad behandelt geen nieuwe feiten of getuigen, maar kijkt alleen of de wet goed is toegepast en of het proces juridisch correct is verlopen.

Juridische deskundigen leggen uit dat zo’n procedure maanden of zelfs langer kan duren. Tot die tijd mag de rapper het vonnis in vrijheid afwachten.

Daarnaast speelde mee dat het Openbaar Ministerie geen directe gevangenneming had aangevraagd. Daardoor kon Ali B na de uitspraak gewoon vertrekken en hoefde hij niet meteen mee naar de gevangenis.

“Pijnlijk verrast door de uitspraak”

Volgens diens raadsman is de rapper zichtbaar geraakt door het oordeel van het hof. In verklaringen aan de pers werd gesproken over een “pijnlijk verrassende uitspraak”.

Het gerechtshof veroordeelde Ali B uiteindelijk voor twee verkrachtingen. Eén zaak draaide om een incident tijdens een schrijverskamp in Heiloo. De tweede zaak ging over artieste Ellen ten Damme tijdens opnames in Marokko.

Het hof stelde dat hij “de seksuele grenzen van vrouwen ernstig heeft geschonden” en vond dat een langdurige gevangenisstraf passend was.

Grote media-aandacht blijft aanhouden

Verdeelde reacties in Nederland

Het dossier rond Ali B blijft veel reacties oproepen. Op sociale media en in talkshows wordt volop gediscussieerd over de uitspraak én het besluit om in cassatie te gaan.

Sommige mensen vinden dat de rapper verantwoordelijkheid moet nemen, terwijl anderen vinden dat hij gebruik mag maken van alle juridische mogelijkheden zolang het proces nog niet onherroepelijk is beëindigd.

Ondertussen blijft de impact op zijn carrière groot. Sinds de eerste beschuldigingen naar buiten kwamen, verdween hij vrijwel volledig uit de Nederlandse entertainmentwereld.

In cassatie

Met het besluit om in cassatie te gaan is de juridische strijd rond Ali B nog niet voorbij. Hoewel het gerechtshof hem veroordeelde tot drie jaar gevangenisstraf, blijft de rapper samen met zijn advocaat vechten tegen het vonnis. Daardoor is het dossier vooralsnog volop onderwerp van discussie binnen Nederland.

Check ook:

Gaat Ali B ‘het land uit vluchten of de cel in?’ Advocaat reageert op wilde verhalen!
TAGGED:Ali Bgevangenismisbruikrechtszaak
Share This Article
Facebook Email Copy Link

You Might Also Like

Humor

Belg sluit zichzelf buiten, maar zijn vrouw maakt het nóg erger

By Jay
19 augustus 2026
Read More
Humor

Vrouw schildert plafond, maar begrijpt advies van haar man nét even anders

By Jay
19 augustus 2026
Read More
Vriendinnengroep maakt vakantievideo in Benidorm die hun ouders misschien liever even overslaan
Humor

Vriendinnengroep stuurt vakantievideo uit Benidorm die ouders misschien liever niet zien

By SGXL Redactie
17 augustus 2026
Read More
dutch gp in zandvoort
Humor

Zoveel betaal je waarschijnlijk voor een biertje tijdens de laatste Dutch GP in Zandvoort

By andre
17 augustus 2026
Read More
Humor

Hoe hoger de functie, hoe kleiner het balletje

By Jay
17 augustus 2026
Read More
Humor

Man wil nog één keer flink genieten, maar zijn vrouw denkt vooral aan morgen

By Jay
17 augustus 2026
Read More
Uitzicht van dames die ‘hotelkamer met uitzicht’ boeken blijkt toch wat tegen te vallen
Humor

Dames boeken ‘hotelkamer met uitzicht’, maar krijgen iets héél anders dan verwacht

By thalena
16 augustus 2026
Read More
Humor

Man vraagt vrouw hem om 7 uur wakker te maken en krijgt hilarisch antwoord

By Jay
15 augustus 2026
Read More
Humor

Man laat briefje achter voor zijn vrouw, maar haar antwoord had hij niet zien aankomen

By Jay
15 augustus 2026
Read More
Humor

Vrouw krijgt verloren handtas terug, maar ontdekt opvallende truc van de vinder

By Jay
14 augustus 2026
Read More
  • Over ons
  • Privacy policy
  • Notice and takedown
  • Adverteren
  • Contact
  • Boekingen
  • Disclaimer
  • Link in Bio

                      Copyright @ 2025 SGXL Alle rechten voorbehouden

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?