SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
  • Humor
  • Films & Series
  • Life
  • Celebs
  • Muziek
  • Sport
Font ResizerAa
SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
Search
Sign In Sign In
Follow US
Made by ThemeRuby using the Foxiz theme. Powered by WordPress
net binnen

Weer slaat om: Waarschuwing voor onweer en harde wind in enkele gebieden

SGXL Redactie
Last updated: 8 oktober 2026 03:09
By SGXL Redactie
4 Min Read
Beeld SGXL
SHARE

Wie woensdag 7 oktober vroeg naar buiten gaat, krijgt eerst nog te maken met rustig herfstweer. Plaatselijk kan er dichte mist ontstaan, die later overgaat in lage bewolking. Elders breekt na het verdwijnen van eventuele mist juist regelmatig de zon door. Maar dat verandert in de loop van de dag en zijn er waarschuwingen voor mogelijk onweer en harde windstoten.

Contents
  • Weer verandert woensdag
  • Donderdag opnieuw buien en stevige wind
  • Weekend blijft wisselvallig

De temperatuur loopt woensdag op. Rond 09.00 uur ligt het kwik tussen 10 en 14 graden, maar tegen het einde van de ochtend is het op veel plaatsen al 16 tot 19 graden. In de middag wordt het zelfs 20 tot 23 graden, met de hoogste temperaturen in het zuidoosten van Nederland.

Weer verandert woensdag

Beeld videostill Weeronline

De aangename omstandigheden houden echter niet de hele dag stand, zo meldt o.a. Weeronline. Vanuit het westen schuift woensdagmiddag namelijk steeds meer bewolking het land binnen. Aanvankelijk blijft het nog overal droog, maar richting het einde van de middag neemt vooral in het zuidwesten de kans op buien toe.

In de avond wordt de weersomslag duidelijk merkbaar. Vanuit het zuidwesten trekken buien over het land waarbij lokaal flink wat regen kan vallen. Vooral in het zuidoosten moet bovendien rekening worden gehouden met onweer. Tegelijkertijd trekt de wind stevig aan, zo melden de meteorologen van Weeronline. Een zuidoostelijke wind maakt plaats voor een noordwestelijke tot noordelijke stroming. Aan de kust kan de wind toenemen tot krachtig of zelfs hard, windkracht 6 tot 7. Ook aan de noordkust kan de wind in de nacht nog enige tijd kracht 7 bereiken.

Donderdag opnieuw buien en stevige wind

flinke weersomslag
Beeld: SGXL.nl

Donderdag blijft het herfstachtige weerbeeld aanwezig. In de ochtend trekken vanuit het noordwesten enkele buien over het land, al zijn er tussendoor ook zonnige perioden. De noordwestenwind is daarbij duidelijk aanwezig en kan aan zee krachtig tot hard zijn.

In de middag wisselen zon en felle buien elkaar af. De temperatuur komt uit rond 15 graden, maar tijdens een stevige bui kan het tijdelijk flink kouder aanvoelen. Daarbij zijn windvlagen mogelijk.

Later op donderdag neemt de buienactiviteit geleidelijk af en komen er vaker droge perioden en opklaringen. De temperatuur daalt in de avond naar ongeveer 10 tot 13 graden.

Weekend blijft wisselvallig

Ook daarna is het herfstweer nog niet voorbij. Vrijdag trekken opnieuw wolken en regen over het land. Met temperaturen van 15 tot 16 graden en een matige tot vrij krachtige westelijke tot zuidwestelijke wind blijft het fris en onstuimig. Zaterdag staan opnieuw buien op het programma, afgewisseld met zonnige momenten. Ook zondag blijft het wisselvallig, al neemt het aantal buien geleidelijk af. Vooral in de zuidelijke helft van het land kan zondagmiddag vaker de zon tevoorschijn komen.

Met maxima van ongeveer 15 à 16 graden ligt de temperatuur tegen het einde van de week rond normale waarden voor begin oktober. De combinatie van buien, wind en tijdelijke zonnige perioden zorgt echter vooral voor een duidelijk herfstachtig weerbeeld.

VN waarschuwen voor ‘gevarenzone van extreem weer’ tot februari 2027 door ‘super-El Niño’
Share This Article
Facebook Email Copy Link

You Might Also Like

net binnen

Gerard Joling vertelt waarom hij De Toppers verliet en haalt uit naar management ‘De maat was vol!’

By SGXL Redactie
23 oktober 2026
Read More
net binnen

Aangifte tegen Tim Hofman door vrouw die zegt geslagen te zijn, Tim ontkent en zegt beelden te hebben

By SGXL Redactie
23 oktober 2026
Read More
net binnen

Felle kritiek op Jeroen van der Boom na Gerard Joling exit De Toppers “Hij kent zijn plek niet!” Gordon reageert en wil terug

By SGXL Redactie
22 oktober 2026
Read More
net binnen

Kinderen van vermiste Emile Ratelband onthullen nieuwe details en maken zich steeds meer zorgen

By SGXL Redactie
21 oktober 2026
Read More
net binnen

‘Reden waarom Gerard Joling De Toppers verliet bekend? ‘Baalt van Jeroen!” Gerard reageert! Mogelijke vervangers bekend

By SGXL Redactie
22 oktober 2026
Read More
net binnen

Veerle heeft het hélemaal gehad met Monique Hansler na de ruzie ‘Dit komt niet meer goed’

By SGXL Redactie
22 oktober 2026
Read More
franse relschopper
net binnen

Franse relschopper schakelt zichzelf uit wanneer hij winkel probeert te plunderen

By SGXL Redactie
21 oktober 2026
Read More
rob jetten
net binnen

Rob Jetten en verloofde Nicolás Keenan in verwachting van kind: ‘Tot ziens in 2027, kleintje’

By SGXL Redactie
20 oktober 2026
Read More
net binnen

Miljoenenjacht finalist Marco onthult verdrietig nieuws, Kijkers leven met hem mee en gunnen megabedrag

By SGXL Redactie
19 oktober 2026
Read More
rellen in parijs
net binnen

PowNed trekt Parijs in en belandt midden in de chaos

By SGXL Redactie
19 oktober 2026
Read More
  • Over ons
  • Privacy policy
  • Notice and takedown
  • Adverteren
  • Contact
  • Boekingen
  • Disclaimer
  • Link in Bio

                      Copyright @ 2025 SGXL Alle rechten voorbehouden

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?