De vrouw van René van der Gijp zorgt opnieuw voor opschudding in de media. Minouche van der Gijp, bekend om haar uitgesproken meningen, heeft fel uitgehaald naar journalist Wierd Duk. Via Instagram noemde ze hem een “inhumane mafklapper” en riep ze op om mensen met extreemrechtse ideeën geen platform meer te geven. De uitbarsting volgt kort nadat René zelf in Vandaag Inside duidelijk maakte niet langer naast Duk te willen zitten.

Vrouw van René van der Gijp: felle woorden op Instagram
De vrouw van René van der Gijp liet zich op Instagram duidelijk uit over haar afkeer van Duk. Terwijl ze vakantiefoto’s deelde, verwees ze naar een VN-commissie die Israël beschuldigt van genocide in Gaza. Volgens haar ontkennen mensen als Duk en Bram Moszkowicz deze feiten bewust. “Inhumane mafklappertjes zijn het,” schreef ze scherp.

Ze benadrukte dat zij en René geen mensen willen steunen die genocide goedpraten of bagatelliseren. Volgens Minouche is het belangrijk dat zulke stemmen niet de ruimte krijgen op televisie, zeker niet bij een programma met zoveel kijkers als Vandaag Inside.

René en Minouche: gezamenlijke lijn of niet?
Critici suggereren dat de vrouw van René van der Gijp haar man zou hebben beïnvloed in zijn beslissing om afstand te nemen van Duk. Zelf reageert ze laconiek: “Alsof mijn man geen eigen mening heeft. Hij kan prima voor zichzelf opkomen.” Toch geeft ze toe activistischer te zijn dan René, vooral als het gaat om Gaza. Hun gesprekken thuis zijn volgens haar genuanceerd, maar haar emoties en betrokkenheid zorgen voor meer felheid.
Balans tussen activisme en privéleven
Opvallend is de manier waarop Minouche haar activisme verweeft met haar persoonlijke leven. Terwijl ze idyllische foto’s uit Spanje deelt, wisselt ze die af met felle politieke statements. Zelf zegt ze daarover: “F*cking klote dat daar geen balans in zit. Maar dat is mijn leven. Ik zit in een bevoorrechte positie waarin ik kan reizen, maar dat betekent niet dat ik mijn ogen sluit voor het leed in Palestina.”
Deze combinatie van luxe en activisme roept wisselende reacties op. Sommige volgers prijzen haar moed om zich uit te spreken, terwijl anderen vinden dat ze te ver gaat in haar bewoordingen.
Geen haat tegen Joden, wel tegen beleid
De vrouw van René van der Gijp wil duidelijk maken dat haar kritiek niet gericht is tegen Joden in het algemeen. “Ik ben geen antisemiet. Ik heb geen hekel aan de Joodse gemeenschap,” verklaarde ze. Haar woede richt zich volgens haar uitsluitend tegen het Israëlische beleid en het leger. Door dit onderscheid te benadrukken, wil ze voorkomen dat haar uitspraken verkeerd worden geïnterpreteerd.

Vandaag Inside zonder Duk?
De vraag blijft of René’s besluit om niet langer met Duk aan tafel te zitten bij Vandaag Inside permanent is. Feit is dat Minouche’s felle uitspraken de druk op de redactie vergroten. Als de vrouw van René van der Gijp blijft hameren op het weren van Duk, kan dat de koers van het programma beïnvloeden. Voorlopig lijkt René de lijn van zijn vrouw te volgen, al houdt hij zijn eigen standpunten genuanceerder.

Wat vaststaat, is dat Minouche met haar tirade opnieuw laat zien dat zij niet bang is om de knuppel in het hoenderhok te gooien. Haar stem klinkt steeds luider in het publieke debat, en de reacties zijn verdeeld: sommigen juichen haar moed toe, anderen vinden haar te extreem.Of Wierd Duk zijn plek bij Vandaag Inside kan behouden, zal de komende weken duidelijk worden. Eén ding is zeker: de vrouw van René van der Gijp heeft met haar woorden het vuur opnieuw flink opgestookt.
Check ook: