SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
  • Humor
  • Films & Series
  • Life
  • Celebs
  • Muziek
  • Sport
Font ResizerAa
SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
Search
Sign In Sign In
Follow US
Made by ThemeRuby using the Foxiz theme. Powered by WordPress
Home » Blog » Snackbar-eigenaar gesloopt op Facebook vanwege ludiek bedoelde ‘RobJetten-snack’: ‘Niet grappig’
Life

Snackbar-eigenaar gesloopt op Facebook vanwege ludiek bedoelde ‘RobJetten-snack’: ‘Niet grappig’

SGXL Redactie
Last updated: 11 november 2025 14:19
By SGXL Redactie
4 Min Read
robjetten snack
Beeld: Facebook
SHARE

Wat begon als een onschuldige woordgrap in een klein Overijssels dorp, groeide in een paar dagen tijd uit tot een regelrechte rel. De eigenaar van Snackbar Van de Belt in Belt-Schutsloot dacht met een knipoog mee te gaan met de tijd, maar kreeg het tegenovergestelde effect. Zijn frikandel met satésaus – ooit liefkozend de Jos Brinkie genoemd – kreeg een nieuwe naam: de “RobJetten-snack”. En dat zorgde voor meer dan alleen lachende gezichten.

Contents
  • Waarom de naam veranderde
    • Discussie barst los
    • Online rel en maatschappelijke discussie
    • Storm in een frituurpan

Waarom de naam veranderde

In een Facebookbericht legde eigenaar Helmuth van de Belt uit dat zijn snackbar inmiddels vijftig jaar bestaat. Een jubileum, en dus een goed moment voor een knipoog naar het verleden, vond hij. “Eén van onze populairste snacks is de frikandel met satésaus,” schreef hij. “Die noemden we vroeger een Jos Brink, maar die naam is niet meer van deze tijd. Vanaf nu heet hij de RobJetten.”

Daar voegde hij luchtig aan toe: “We zijn politiek onafhankelijk, maar als je dit bericht deelt, laat je in elk geval zien dat je níet op D66 hebt gestemd.”
Een grap, zo leek het. Maar op sociale media pakte dat anders uit.

Discussie barst los

Binnen korte tijd stroomden de reacties binnen. De post werd honderden keren gedeeld en leidde tot verhitte discussies. Een deel van de mensen vond het juist een komische vondst. “Gewoon dorpshumor,” schreef iemand. “We maken toch over iedereen grapjes?”

Toch waren er ook velen die de naam van de RobJetten-snack ver over de grens vonden gaan. Zij zagen er een homofobe ondertoon in. “Dit soort grappen is niet meer van deze tijd,” reageerde een volger. “Het normaliseert spot met homoseksualiteit.”

Van de Belt verdedigde zich: “Het is gewoon een oude grap in een nieuw jasje. Als iemand zich aangevallen voelt, is dat zijn probleem.” Die opmerking werkte als olie op het vuur – de toon van de reacties werd harder en persoonlijker.

Online rel en maatschappelijke discussie

Binnen een dag ging het bericht viraal. Niet alleen op Facebook, maar ook op X (voorheen Twitter) werd de RobJetten-snack onderwerp van gesprek. De meningen bleven verdeeld: is het gewoon humor, of raakt dit aan iets diepers?

Het incident laat goed zien hoe dun de scheidslijn tegenwoordig is tussen een grap en een belediging. Wat voor de één luchtige humor is, voelt voor de ander als respectloos of kwetsend. In een tijd waarin alles online wordt uitvergroot, kan zelfs een frikandel met satésaus het middelpunt van een maatschappelijk debat worden.

Storm in een frituurpan

De “RobJetten-snack” was bedoeld als een knipoog, maar eindigde als een storm in een frituurpan. Voorstanders zien het als dorpshumor, tegenstanders als een voorbeeld van hoe homograppen nog steeds genormaliseerd worden. Of het nu een misplaatste grap was of niet – het voorval bewijst vooral hoe gevoelig humor in 2025 is geworden. Eén ding is zeker: een simpele snack heeft zelden zóveel stof doen opwaaien.

Check ook:

Snackbar heeft reusachtige ‘Berenboot’ op het menu met een boete als je hem niet op krijgt
TAGGED:discussiefacebookrob jettenSnackbar
Share This Article
Facebook Email Copy Link

You Might Also Like

CelebsLife

‘Dit zou de nieuwe vlam van Jan Smit zijn?’ “Zij is bekende van Liza..”

By SGXL Redactie
19 maart 2026
Read More
Amerikaanse leger verloor zes kernbommen: angst dat vijanden ze kunnen vinden
Life

Amerikaanse leger verloor zes kernbommen: angst dat vijanden ze kunnen vinden

By thalena
17 maart 2026
Read More
Bridget Maasland bekritiseert Lil Kleine's capaciteiten als vader
CelebsLife

Kritiek op Bridget Maasland uiterlijk na nieuwe video “Herken haar niet!”

By SGXL Redactie
19 maart 2026
Read More
Chemtrails
Life

Felle discussie barst los na artikel van National Geographic over chemtrailtheorie: ‘Er is geen bewijs’

By thalena
17 maart 2026
Read More
Monica Geuze probeert product te promoten maar volgers zijn massaal afgeleid: 'Iets met kokosnoten'
CelebsLife

Monica Geuze onthult intieme details slaapkamerleven “Dit vind ik iets té…”

By SGXL Redactie
16 maart 2026
Read More
CelebsLife

Emma Kok is 18 geworden: Doet gelijk iets wat zij tot nu toe niet mocht! (Video)

By SGXL Redactie
16 maart 2026
Read More
Limburgse Thea weet het zeker: 'Michael Jackson leeft en werkt bij Center Parcs'
Life

‘Limburgse Thea’ weet het zeker: ‘Michael Jackson leeft en werkt bij Center Parcs’

By thalena
12 maart 2026
Read More
Rotterdam presenteert plannen voor 'Achtste Wereldwonder' dat in 2031 klaar moet zijn
Life

Rotterdam presenteert plannen voor ‘Achtste Wereldwonder’ dat in 2031 klaar moet zijn

By thalena
12 maart 2026
Read More
Deze stad komt als eerste met een fatbike-verbod
Life

Deze stad komt als eerste met een fatbike-verbod

By thalena
12 maart 2026
Read More
Beste steden om te wonen ter wereld
Life

Nederlandse steden domineren top 10 van lijst van beste steden ter wereld om te wonen

By thalena
12 maart 2026
Read More
  • Over ons
  • Privacy policy
  • Notice and takedown
  • Adverteren
  • Contact
  • Boekingen
  • Disclaimer
  • Link in Bio

                      Copyright @ 2025 SGXL Alle rechten voorbehouden

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?