SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
  • Humor
  • Films & Series
  • Life
  • Celebs
  • Muziek
  • Sport
Font ResizerAa
SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
Search
Sign In Sign In
Follow US
Made by ThemeRuby using the Foxiz theme. Powered by WordPress
Home » Blog » Snackbar-eigenaar gesloopt op Facebook vanwege ludiek bedoelde ‘RobJetten-snack’: ‘Niet grappig’
Life

Snackbar-eigenaar gesloopt op Facebook vanwege ludiek bedoelde ‘RobJetten-snack’: ‘Niet grappig’

SGXL Redactie
Last updated: 11 november 2025 14:19
By SGXL Redactie
4 Min Read
robjetten snack
Beeld: Facebook
SHARE

Wat begon als een onschuldige woordgrap in een klein Overijssels dorp, groeide in een paar dagen tijd uit tot een regelrechte rel. De eigenaar van Snackbar Van de Belt in Belt-Schutsloot dacht met een knipoog mee te gaan met de tijd, maar kreeg het tegenovergestelde effect. Zijn frikandel met satésaus – ooit liefkozend de Jos Brinkie genoemd – kreeg een nieuwe naam: de “RobJetten-snack”. En dat zorgde voor meer dan alleen lachende gezichten.

Contents
  • Waarom de naam veranderde
    • Discussie barst los
    • Online rel en maatschappelijke discussie
    • Storm in een frituurpan

Waarom de naam veranderde

In een Facebookbericht legde eigenaar Helmuth van de Belt uit dat zijn snackbar inmiddels vijftig jaar bestaat. Een jubileum, en dus een goed moment voor een knipoog naar het verleden, vond hij. “Eén van onze populairste snacks is de frikandel met satésaus,” schreef hij. “Die noemden we vroeger een Jos Brink, maar die naam is niet meer van deze tijd. Vanaf nu heet hij de RobJetten.”

Daar voegde hij luchtig aan toe: “We zijn politiek onafhankelijk, maar als je dit bericht deelt, laat je in elk geval zien dat je níet op D66 hebt gestemd.”
Een grap, zo leek het. Maar op sociale media pakte dat anders uit.

Discussie barst los

Binnen korte tijd stroomden de reacties binnen. De post werd honderden keren gedeeld en leidde tot verhitte discussies. Een deel van de mensen vond het juist een komische vondst. “Gewoon dorpshumor,” schreef iemand. “We maken toch over iedereen grapjes?”

Toch waren er ook velen die de naam van de RobJetten-snack ver over de grens vonden gaan. Zij zagen er een homofobe ondertoon in. “Dit soort grappen is niet meer van deze tijd,” reageerde een volger. “Het normaliseert spot met homoseksualiteit.”

Van de Belt verdedigde zich: “Het is gewoon een oude grap in een nieuw jasje. Als iemand zich aangevallen voelt, is dat zijn probleem.” Die opmerking werkte als olie op het vuur – de toon van de reacties werd harder en persoonlijker.

Online rel en maatschappelijke discussie

Binnen een dag ging het bericht viraal. Niet alleen op Facebook, maar ook op X (voorheen Twitter) werd de RobJetten-snack onderwerp van gesprek. De meningen bleven verdeeld: is het gewoon humor, of raakt dit aan iets diepers?

Het incident laat goed zien hoe dun de scheidslijn tegenwoordig is tussen een grap en een belediging. Wat voor de één luchtige humor is, voelt voor de ander als respectloos of kwetsend. In een tijd waarin alles online wordt uitvergroot, kan zelfs een frikandel met satésaus het middelpunt van een maatschappelijk debat worden.

Storm in een frituurpan

De “RobJetten-snack” was bedoeld als een knipoog, maar eindigde als een storm in een frituurpan. Voorstanders zien het als dorpshumor, tegenstanders als een voorbeeld van hoe homograppen nog steeds genormaliseerd worden. Of het nu een misplaatste grap was of niet – het voorval bewijst vooral hoe gevoelig humor in 2025 is geworden. Eén ding is zeker: een simpele snack heeft zelden zóveel stof doen opwaaien.

Check ook:

Snackbar heeft reusachtige ‘Berenboot’ op het menu met een boete als je hem niet op krijgt
TAGGED:discussiefacebookrob jettenSnackbar
Share This Article
Facebook Email Copy Link

Volg ons

Volg ons op social media

You Might Also Like

Deze Nederlandse opleiding leverde personeel aan Jeffrey Epstein
LifeLink in bio

Deze Nederlandse opleiding leverde personeel aan Jeffrey Epstein

By thalena
6 februari 2026
Read More
Bijna-doodervaring
Life

Vrouw die ’32 seconden dood was’ waarschuwt mensheid na angstaanjagend toekomstvisioen

By thalena
5 februari 2026
Read More
Vrouw gooit per ongeluk Bitcoin-fortuin van haar vriend ter waarde van €657 miljoen weg
LifeLink in bio

Nieuw hoofdstuk in bizarre saga rond man die enorme Bitcoin-fortuin weggooide en vuilnisbelt wilde kopen

By thalena
7 februari 2026
Read More
Vrouw loopt boos de zaal uit bij show cabaretier Anuar na grap over LGBTQ' ers
HumorLife

Vrouw loopt boos de zaal uit bij show van cabaretier Anuar na grap over LGBTQ’ers

By thalena
5 februari 2026
Read More
De weersverwachting voor carnaval 2026 zorgt nu al voor flink wat discussie en gemor onder carnavalsvierders.
Life

Dramatische weersverwachting voor Carnaval 2026: koud en nat

By thalena
3 februari 2026
Read More
Dit zijn de belangrijkste plannen van het nieuwe Kabinet-Jetten
Lifepolitiek

Deze bezuinigingsplannen moeten het nieuwe Kabinet-Jetten miljarden opleveren

By thalena
30 januari 2026
Read More
hypnagogische schok
LifeLink in bio

Dit is waarom je soms met een schok wakker schrikt net voordat je in slaap valt

By thalena
6 februari 2026
Read More
'Doomsday clock' maakt weer een sprong vooruit en staat nu dichterbij 0:00 dan ooit
LifeLink in bio

‘Doomsday clock’ maakt weer een sprong vooruit en staat nu dichterbij 0:00 dan ooit

By thalena
28 januari 2026
Read More
AI-beelden laten zien hoe Rotterdam er voor de bombardementen van 1940 uitzag
LifeLink in bio

Indrukwekkende AI-beelden laten zien hoe Rotterdam er voor de bombardementen van 1940 uitzag

By thalena
27 januari 2026
Read More
Prinses Amalia maakt nu al promotie in militaire dienst
koningshuisLife

Prinses Amalia maakt nu al promotie in militaire dienst

By thalena
25 januari 2026
Read More
  • Over ons
  • Privacy policy
  • Notice and takedown
  • Adverteren
  • Contact
  • Boekingen
  • Disclaimer
  • Link in Bio

                      Copyright @ 2025 SGXL Alle rechten voorbehouden

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?