SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
  • Humor
  • Films & Series
  • Life
  • Celebs
  • Muziek
  • Sport
Font ResizerAa
SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
Search
Sign In Sign In
Follow US
Made by ThemeRuby using the Foxiz theme. Powered by WordPress
CelebsSport

‘Opvallende’ jurk Hélène Hendriks in Afrika Cup-uitzending maakt tongen los: ‘Typisch Nederland’

thalena
Last updated: 2 januari 2026 16:08
By thalena
5 Min Read
Hélène Hendriks vermogen
Beeld: Screenshot YouTube kanaal Vandaag Inside
SHARE

De jurk van Hélène Hendriks heeft de afgelopen dagen flink wat losgemaakt in Nederland én daarbuiten. Tijdens de uitzendingen rond de Afrika Cup verscheen de sportpresentatrice in een traditionele Marokkaanse takshita, een keuze die direct onderwerp werd van gesprek op sociale media en in de media. De jurk van Hélène Hendriks zorgde niet alleen voor bewondering, maar ook voor kritiek, waarmee opnieuw duidelijk werd hoe gevoelig zichtbare culturele symbolen op televisie kunnen liggen. De presentatrice was rondom wedstrijden van Marokko te zien in de traditionele jurk, wat vooral in Marokko veel aandacht trok. Beelden van haar verschijning gingen viraal en werden massaal gedeeld. Voor veel kijkers was de jurk van Hélène Hendriks een positief signaal van verbinding en respect richting het gastland en de Marokkaanse gemeenschap.

Contents
  • Positieve reacties én scherpe kritiek
  • Reactie van Hélène Hendriks zelf
  • Typisch Nederlandse discussie
  • Geen vervolg tijdens Afrika Cup

Tekst loopt verder onder de video

Positieve reacties én scherpe kritiek

Zoals vaker bij opvallende tv-momenten bleef kritiek niet uit. In Nederland ontstond al snel discussie over de keuze van de outfit. Columnist Henk Spaan liet zich in Het Parool kritisch uit en maakte er een sarcastische vergelijking van, waarbij hij suggereerde dat presentatoren zich dan bij elk land zouden moeten aanpassen in kleding. Juist deze reacties maakten de jurk van Hélène Hendriks tot een symbool in een bredere discussie over cultuur, traditie en media.

Wilfred Genee’s vijand Fidan Ekiz prijst Hélène Hendriks: ‘Prachtig’ – https://t.co/8qg0lMOLq3

— Mediacourant.nl (@Mediacourant) December 29, 2025

Tegelijkertijd waren er veel kijkers die het moment juist waardeerden. Zij vonden het verfrissend dat er ruimte was voor culturele expressie op een sportpodium dat normaal vooral draait om analyses en cijfers. Op sociale media verschenen talloze berichten van mensen die de jurk van Hélène Hendriks “mooi”, “stijlvol” en “verbindend” noemden.

Reactie van Hélène Hendriks zelf

In gesprek met De Telegraaf reageerde Hendriks voor het eerst inhoudelijk op de ontstane ophef. Ze benadrukte dat het nooit haar bedoeling was om te provoceren. De jurk was afkomstig van de vrouw van de regisseur, die Marokkaanse roots heeft. Volgens Hendriks was het idee juist om een gebaar van verbinding te maken richting Marokko tijdens het toernooi.

Ze gaf aan dat ze naast enkele zure reacties vooral veel positieve berichten ontving. Voor haar bevestigde dat dat de jurk van Hélène Hendriks bij een groot deel van het publiek goed viel. “Dat mensen hier een mening over hebben, dat mag,” liet ze weten, waarmee ze de discussie relativeerde zonder die uit de weg te gaan.

'Opvallende' jurk Hélène Hendriks in Afrika Cup-uitzending maakt tongen los: 'Typisch Nederland'
Beeld: Ziggo Sport

Typisch Nederlandse discussie

De controverse rond de jurk van Hélène Hendriks laat zien hoe snel een ogenschijnlijk simpele kledingkeuze kan uitgroeien tot een maatschappelijk debat. Waar het in andere landen vooral als een leuk detail werd gezien, ontstond in Nederland een bredere discussie over identiteit, media en grenzen van aanpassing. Juist dat contrast maakt de situatie volgens velen “typisch Nederlands”.

Opvallend is dat de discussie niet alleen over mode ging, maar vooral over intentie. Was het een stijlkeuze, een cultureel statement of gewoon een vriendelijk gebaar? Voor Hendriks zelf lijkt het antwoord duidelijk: ze wilde laten zien dat sport ook kan verbinden.

Geen vervolg tijdens Afrika Cup

De jurk van Hélène Hendriks zal voorlopig niet meer te zien zijn tijdens de Afrika Cup-uitzendingen. De presentatrice is inmiddels gestopt met het presenteren van het toernooi, omdat ze deze werkzaamheden niet langer kan combineren met haar dagelijkse talkshow De Oranjezomer. Daarmee lijkt het hoofdstuk afgesloten, al zal het moment nog wel even blijven hangen in het publieke geheugen.Wat blijft, is een tv-fragment dat veel meer losmaakte dan waarschijnlijk vooraf werd verwacht. De jurk van Hélène Hendriks groeide uit tot een gespreksonderwerp over cultuur, media en de manier waarop Nederland kijkt naar zichtbare diversiteit op televisie.

Check ook:

‘De Oranjewinter’-kijkers gaan los om ‘doorschijnend’ truitje Hélène Hendriks: ‘Is dat met opzet?!’
TAGGED:Hélène HendriksjurkOphef
Share This Article
Facebook Email Copy Link

You Might Also Like

Celebs

Dries Roelvink gaat viraal in Amerika als ‘miljardair’ en reageert op opvallend wijnfilmpje

By thalena
19 augustus 2026
Read More
Celebsnet binnen

Moeder Hayden Panettiere doet opvallende onthulling na haar overlijden: ‘Hij was bij haar’

By SGXL Redactie
19 augustus 2026
Read More
Jutta Leerdam laat het Instagram smelten met haar fijnste outfitje: ‘Oeffff’
Celebs

Nieuwe foto’s van Jutta Leerdam maken veel los: ‘Je bent ineens zo dun’

By SGXL Redactie
19 augustus 2026
Read More
mercedes de bondgenoten
Celebs

De Bondgenoten-Mercedes doet opvallend boekje open over Diederik: ‘Dit deed hij vóór Anouk’

By thalena
17 augustus 2026
Read More
Body double van Emilia Clarke heeft méér volgers dan de actrice zelf en deze bikinifoto’s verklaren waarom
Celebs

Body double van Emilia Clarke heeft méér volgers dan de actrice zelf en deze bikinifoto’s verklaren waarom

By thalena
17 augustus 2026
Read More
Deze bizarre regel zullen de spelers van Oranje onder de nieuwe bondscoach Xavi moeten gaan volgen
Sport

Deze opvallende regels krijgen Oranje-spelers mogelijk onder bondscoach Xavi

By thalena
16 augustus 2026
Read More
Wietze de Jager loopt brandwonden op aan zijn hoofd na mislukte radiostunt
Celebs

Wietze de Jager loopt brandwonden op aan zijn hoofd na mislukte radiostunt

By thalena
14 augustus 2026
Read More
Donny Roelvink
Celebs

Donny Roelvink openhartig over eisen aan toekomstige vrouw én mogelijke verhuizing

By SGXL Redactie
14 augustus 2026
Read More
Celebs

Geruchten over ontrouw nieuwe vriend Emma Kok na opgedoken gesprek met andere vrouw

By SGXL Redactie
14 augustus 2026
Read More
Steven Kazan blijkt nog altijd de huurwoning te betalen van ex Jaimie die hem bedroog met Vieze Jack
Celebs

Steven Kazan blijkt nog altijd de huurwoning te betalen van ex Jaimie die hem bedroog met Vieze Jack

By thalena
12 augustus 2026
Read More
  • Over ons
  • Privacy policy
  • Notice and takedown
  • Adverteren
  • Contact
  • Boekingen
  • Disclaimer
  • Link in Bio

                      Copyright @ 2025 SGXL Alle rechten voorbehouden

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?