SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
  • Humor
  • Films & Series
  • Life
  • Celebs
  • Muziek
  • Sport
Font ResizerAa
SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
Search
Sign In Sign In
Follow US
Made by ThemeRuby using the Foxiz theme. Powered by WordPress
televisie

Ophef om ‘levensgevaarlijke’ oproep De Oranjewinter: ‘Risico is de 20 euro niet waard’

thalena
Last updated: 7 januari 2026 13:42
By thalena
4 Min Read
Ophef om 'levensgevaarlijke' oproep De Oranjewinter: 'Risico is de 20 euro niet waard'
Beeld: YouTube Vandaag Inside
SHARE

De Oranjewinter ligt zwaar onder vuur na een omstreden oproep aan het publiek om tijdens extreme winterse omstandigheden toch naar de studio in Hilversum te komen. Terwijl het hele land te maken heeft met code oranje, gladheid en uitvallend openbaar vervoer, werd geïnteresseerden een vergoeding van 20 euro beloofd. Die uitnodiging leidde tot felle kritiek op social media en bij juicekanalen, die spreken van onverantwoord en zelfs levensgevaarlijk gedrag.

Contents
  • Ophef De Oranjewinter
    • Verontwaardiging op social media 
    • Uitzending opvallend leeg
    • Reality FBI blijft kritisch

Ophef De Oranjewinter

De timing van de oproep kon nauwelijks slechter. Door sneeuw, ijzel en spekgladde wegen waarschuwden het KNMI en Rijkswaterstaat al dagen om alleen de weg op te gaan als dat echt noodzakelijk was. In meerdere regio’s reden geen bussen en gold bij de NS een aangepaste dienstregeling. Toch werden mensen gevraagd om voor De Oranjewinter naar het Media Park te komen, mits ze ‘enthousiast’ waren en zich hielden aan de dresscode ‘casual chic’.

Verontwaardiging op social media 

Op social media ontstond vrijwel direct verontwaardiging. Juicekanaal Reality FBI deelde de uitgelekte mail en schreef: “Terwijl alle diensten oproepen om thuis te blijven, vragen tv-programma’s mensen juist om de weg op te gaan.” Volgens het kanaal wegen de risico’s niet op tegen de beloning. “Met deze weersomstandigheden en een glibbervergoeding van 20 euro is het risico simpelweg te groot,” klonk het scherp. De term ‘glibbervergoeding’ werd al snel massaal overgenomen.

Ophef om 'levensgevaarlijke' oproep De Oranjewinter: 'Risico is de 20 euro niet waard'
Beeld: Instagram Realityfbi

Uitzending opvallend leeg

De studio van De Oranjewinter bleek tijdens de uitzending inderdaad opvallend leeg. Veel vaste bezoekers wilden het gevaar niet trotseren. Presentatrice Hélène Hendriks moest improviseren en gaf toe dat het “even wennen” was. “Normaal zit het hier bomvol, nu zijn er maar weinig mensen gekomen. De rest is opgevuld met redactieleden,” zei ze openlijk in de uitzending. Daarmee probeerde het programma de situatie te redden, maar de kritiek bleef aanhouden.

Later besloot Hendriks zelf in te grijpen. In een video op Instagram deed ze een dringende oproep aan het publiek om vooral thuis te blijven. “Dan maar een lege studio, dat maakt helemaal niks uit,” benadrukte ze. Ze gaf toe dat de eerdere publieksoproep duidelijker had gemoeten. “Daar had natuurlijk bij moeten staan: alleen als je heel dicht bij het Media Park woont en eventueel te voet kunt komen.” Met die woorden probeerde ze de angel uit de discussie te halen.

Reality FBI blijft kritisch

Toch bleef Reality FBI kritisch. Volgens het kanaal is het probleem groter dan één programma. “Andere praatprogramma’s doen dit ook. Vul je studio gewoon met eigen personeel uit de buurt. Snel opgelost, zonder mensen in gevaar te brengen.” De oproep voor De Oranjewinter werd door hen bestempeld als “schandalig” en “onnodig risicovol”, zeker gezien de herhaalde waarschuwingen van hulpdiensten. De ophef laat zien hoe gevoelig publieksoproepen zijn in extreme omstandigheden. Waar televisie normaal draait om gezelligheid en live publiek, staat veiligheid nu duidelijk bovenaan. De discussie rond De Oranjewinter maakt één ding duidelijk: voor veel kijkers en critici is “die 20 euro het risico niet waard”.

Check ook:

‘De Oranjewinter’-kijkers gaan los om ‘doorschijnend’ truitje Hélène Hendriks: ‘Is dat met opzet?!’
TAGGED:De OranjewinterOphefrisicoWeer
Share This Article
Facebook Email Copy Link

You Might Also Like

NOS-commentator zorgt voor ophef bij kijkers tijdens EK-atletiek: “Dit ging niet goed”
Sport

NOS-commentator vergeet dat microfoon nog openstaat en verrast kijkers met uitspraak

By thalena
20 augustus 2026
Read More
Eerste liefdesfoto van Bondgenoten-koppel Anouk en Diederik duikt op, buiten de show!
televisie

Bondgenoten-Diederik ziet grote toekomst met Anouk: ‘Samenwonen, trouwen en kinderen’

By SGXL Redactie
17 augustus 2026
Read More
televisie

Moeder van Bondgenoten-winnares Dominique doet boekje open: ‘Anders al het geld terug’

By SGXL Redactie
15 augustus 2026
Read More
diederik
televisie

Bondgenoten-kijkers boos op Diederik na onverwacht vertrek: ‘Zo egoïstisch!’

By SGXL Redactie
14 augustus 2026
Read More
televisie

B&B Vol Liefde-kijkers woedend op Fred na botte opmerkingen over nieuwe dame: ‘Typische oma’

By SGXL Redactie
14 augustus 2026
Read More
televisie

Doete verbaasd door opvallende onthulling van Fred in B&B Vol Liefde: ‘Even een vleeskeuring gedaan’

By SGXL Redactie
13 augustus 2026
Read More
Bondgenoten anouk
televisie

Bondgenoten-Anouk krijgt ervan langs tijdens gesprek met familie: ‘Je bent gewoon superdom’

By SGXL Redactie
13 augustus 2026
Read More
Max slaat op hilarische wijze terug naar (ex-)vriendin Anouk na bedbeelden met Diederik in De Bondgenoten
televisie

Max reageert op hilarische wijze op Anouk na intieme beelden met Diederik

By thalena
12 augustus 2026
Read More
B&B Vol Liefde-Yvonne haalt uit naar ‘schunnige’ Fred: ‘Zou me doodschamen om hem aan vrienden voor te stellen’
televisie

B&B Vol Liefde-Yvonne haalt uit naar ‘schunnige’ Fred: ‘Zou me doodschamen om hem aan vrienden voor te stellen’

By thalena
12 augustus 2026
Read More
hittegolf
weer

Meteoroloog waarschuwt voor ‘taboe-temperatuur’: ‘Dit wil je niet meemaken’

By SGXL Redactie
11 augustus 2026
Read More
  • Over ons
  • Privacy policy
  • Notice and takedown
  • Adverteren
  • Contact
  • Boekingen
  • Disclaimer
  • Link in Bio

                      Copyright @ 2025 SGXL Alle rechten voorbehouden

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?