SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
  • Humor
  • Films & Series
  • Life
  • Celebs
  • Muziek
  • Sport
Font ResizerAa
SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
Search
Sign In Sign In
Follow US
Made by ThemeRuby using the Foxiz theme. Powered by WordPress
Life

Onderzoek wijst uit wie er harder snurken: mannen of vrouwen

thalena
Last updated: 27 augustus 2025 21:27
By thalena
3 Min Read
snurken
Beeld: SGXL.nl
SHARE

Een nieuw slaaponderzoek zet vraagtekens bij wat veel vrouwen denken over hun slaappatroon. Snurken wordt vaak als een typisch mannelijk probleem gezien, maar recente metingen laten een ander beeld zien.

Contents
  • Snurken metingen laten iets heel anders zien
    • Waarom klopt ons gevoel vaak niet?
    • Mogelijke gezondheidsrisico’s
    • Snurken is niet alleen een mannenprobleem

Tekst loopt verder onder de video

Snurken metingen laten iets heel anders zien

Onderzoekers gebruikten uiterst nauwkeurige apparatuur om het geluidsniveau van snurken tijdens de slaap vast te leggen. De resultaten waren opvallend: 28% van de vrouwen gaf aan helemaal nooit te snurken, terwijl slechts 38,4% daadwerkelijk geen snurkgeluiden produceerde. Met andere woorden: veel vrouwen onderschatten of ontkennen hun eigen snurkgedrag, soms zelfs onbewust.

Dit verschil tussen wat vrouwen denken en wat er werkelijk gebeurt, werd vastgesteld in een grootschalig slaaponderzoek in een gespecialiseerd centrum. Door het gebruik van geavanceerde sensoren en microfoons konden onderzoekers exact vaststellen hoe vaak en hoe hard er gesnurkt werd – iets wat veel nauwkeuriger is dan alleen vertrouwen op iemands eigen ervaring of wat een partner opmerkt.

snurken
Beeld: Pexels Kampus

Waarom klopt ons gevoel vaak niet?

Slaapexperts leggen uit dat vrouwen zich vaak minder bewust zijn van hun snurken dan mannen. Dit kan komen doordat vrouwen gemiddeld iets zachter snurken, waardoor ze er zelf niet wakker van worden. Bovendien krijgen ze er minder vaak opmerkingen over van hun partner of huisgenoten, waardoor het probleem onderschat wordt. Toch betekent zachter snurken niet dat het onschuldig is: zelfs subtiele ademstops of trillen van de luchtwegen kunnen op termijn klachten veroorzaken.

Daarnaast speelt ook schaamte een rol. Snurken wordt vaak geassocieerd met luidruchtige mannen, waardoor vrouwen minder snel willen toegeven dat zij er last van hebben. Maar dit onderzoek maakt duidelijk dat snurken absoluut niet gebonden is aan geslacht – het komt net zo goed voor bij vrouwen.

snurken
Beeld: Pexels Kampus

Mogelijke gezondheidsrisico’s

Snurken kan meer zijn dan alleen een vervelend geluid in de slaapkamer. In sommige gevallen is het een signaal van slaapapneu: een aandoening waarbij de ademhaling tijdens de slaap steeds even stopt. Dit kan leiden tot vermoeidheid overdag, hoofdpijn, concentratieproblemen en zelfs een verhoogd risico op hart- en vaatziekten.

Daarom benadrukken artsen dat het belangrijk is om snurkklachten serieus te nemen, óók bij vrouwen. Een slaaponderzoek kan uitsluitsel geven of er sprake is van gewone snurkgeluiden of van een ernstigere slaapstoornis.

Snurken is niet alleen een mannenprobleem

Dit onderzoek doorbreekt het stereotype dat snurken vooral een mannenkwaal is. Vrouwen hebben er net zo goed mee te maken – alleen merken ze het zelf minder snel op. Door open te praten over slaapproblemen en tijdig hulp te zoeken, kunnen veel gezondheidsklachten worden voorkomen.

Check ook:

Onderzoek: wie kunnen er nou beter autorijden, mannen of vrouwen?
TAGGED:mannen of vrouwenonderzoeksnurken
Share This Article
Facebook Email Copy Link

You Might Also Like

tourist scam
Life

Amerikaanse toerist woedend na afrekenen absurd bedrag voor 2 ijsjes in Rome: ‘Tourist scam!’

By SGXL Redactie
8 juni 2026
Read More
CelebsLife

Maan en Karel (Goldband) uit elkaar! Meer details breuk: “Al tijdje niet meer samen..”

By SGXL Redactie
5 juni 2026
Read More
Voor dit bedrag kun je een half uurtje met Patty Brard boeken
CelebsinfluencersLife

Patty Brard verrast iedereen met nieuwe look “Je lijkt 10 jaar jonger!”

By SGXL Redactie
3 juni 2026
Read More
Ophef om compleet respectloos gedrag van leerlingen naar docente
Life

Ophef om compleet respectloos gedrag van leerlingen naar docente

By thalena
2 juni 2026
Read More
Life

Huwelijksaanzoek tijdens Miss Montreal optreden gaat fout: Zij zegt NEE! Legt uit “Er is veel gebeurd”

By SGXL Redactie
1 juni 2026
Read More
CelebsinfluencersLife

Zorgen om Fajah Lourens “Dit kan flink uit de hand lopen”

By SGXL Redactie
31 mei 2026
Read More
Handdoekenoorlog in Spaanse hotels alweer in volle hevigheid losgebarsten
Life

Handdoeken oorlog in Spaanse hotels alweer in volle hevigheid losgebarsten

By thalena
29 mei 2026
Read More
Efteling opent gloednieuwe attractie 'de Ravenring' waarin bezoekers zelf kunnen vliegen!
Life

Efteling opent gloednieuwe attractie ‘de Ravenring’ waarin bezoekers zelf kunnen vliegen!

By thalena
27 mei 2026
Read More
Life

Zorgen om Frans Bauer: Voedingsdeskundige legt ‘plotselinge gewichtstoename’ uit

By SGXL Redactie
20 mei 2026
Read More
CelebsLife

Emma Kok laat buik-tattoo zetten ter ere van overleden vriendin Jade Kops (Beeld)

By SGXL Redactie
22 mei 2026
Read More
  • Over ons
  • Privacy policy
  • Notice and takedown
  • Adverteren
  • Contact
  • Boekingen
  • Disclaimer
  • Link in Bio

                      Copyright @ 2025 SGXL Alle rechten voorbehouden

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?