SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
  • Humor
  • Films & Series
  • Life
  • Celebs
  • Muziek
  • Sport
Font ResizerAa
SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
Search
Sign In Sign In
Follow US
Made by ThemeRuby using the Foxiz theme. Powered by WordPress
net binnen

Paulien Cornelisse raakt lezers met laatste Volkskrantcolumn: ‘Dit is Paulien. Was Paulien’

SGXL Redactie
Last updated: 1 oktober 2026 10:46
By SGXL Redactie
3 Min Read
paulien cornelisse
Beeld: Youtube
SHARE

Een door Merel Roze gedeeld columnfragment van Paulien Cornelisse raakt lezers op LinkedIn. Roze omschrijft de tekst als haar laatste Volkskrantcolumn. Daarin schrijft Cornelisse over een infuus en de taalgedachten die daarna opkomen. Lezers reageren met dankwoorden voor haar humor en vertellen hoeveel haar werk voor hen betekende.

Contents
  • Merel Roze deelt column van Paulien Cornelisse
  • Van een infuus naar het woord ‘apegapen’
    • Ook de spelling roept vragen op
  • Lezers reageren met verdriet en waardering

Tekst loopt verder onder de video

Merel Roze deelt column van Paulien Cornelisse

Cornelisse overleed op woensdag 30 september op 50-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker. Haar overlijden is onder meer bevestigd door KRO-NCRV.

Roze schrijft bij de afbeelding op Linkedin: “Een zwarte dag. 💔 Paulien forever.” Daaronder introduceert ze het fragment als haar laatste Volkskrantcolumn. Op de gedeelde afbeelding zijn meerdere alinea’s te lezen waarin de schrijfster haar lichamelijke vermoeidheid verbindt met gedachten over taal.

Een reactie van Sarieke Brinkhuis sluit daar direct op aan: “Oooh deze tekst ook. Goud. Dit is Paulien. Was Paulien.”

Van een infuus naar het woord ‘apegapen’

De column begint met een beschrijving van hoe Cornelisse zich na een infuus voelt:

“Ik krijg een infuus en lig daarna een tijdje op apegapen.”

Ze schrijft dat ze dan weinig zin heeft om iets te doen, behalve nadenken over dat laatste woord. Vervolgens stelt ze zich een gapende aap voor en vraagt ze zich af of het woord vooral is bedacht omdat het zo lekker klinkt.

Daarna zoekt ze naar andere woorden die prettig rijmen en waarin een dier voorkomt. In het zichtbare fragment noemt ze luizenpluizen.

Ook de spelling roept vragen op

Haar gedachten gaan vervolgens naar de tussen-n. Ze merkt op dat apegapen geen extra n kreeg bij de spellingshervorming die van pannekoek het woord pannenkoek maakte.

Daarbij fantaseert ze over spellingmakers die misschien niet zeker wisten of het woord werkelijk met een aap te maken heeft. Uiteindelijk komen ook ginnegappen en lanterfanten bij haar op als woorden die een vergelijkbaar prettig gevoel geven.

Lezers reageren met verdriet en waardering

Onder het LinkedIn-bericht vertellen mensen hoeveel plezier ze aan haar werk beleefden. Jeanine Mies schrijft:

“Flierefluiten, roezemoezen, rollebollen… Heb van haar taalplezier genoten. 50 is veel te jong.”

Susanne Kobus beschrijft haar schrik: “Ik wist natuurlijk van haar ziek zijn, maar dat ze er nu ineens niet meer is.” Andere reageerders bedanken haar voor haar humor, vindingrijkheid en verwondering.

Sommigen zetten het woordspel zelf voort. Christine van Eerd bedenkt onder meer vlindervinder, weigertijger en koekoekboek. Die voorbeelden komen uit haar reactie.

Jonica Hoff benadrukt hoe herkenbaar de schrijfster in haar werk blijft: “Haar stem blijft doodleuk door haar teksten heen klinken.”

Lees ook:

Arjen Lubach in tranen aan het begin van zijn show vlak na verdrietig nieuws over Paulien Cornelisse
TAGGED:columnde volkskrantoverlijdenPaulien Cornelisse
Share This Article
Facebook Email Copy Link

You Might Also Like

net binnen

Arjen Lubach in tranen aan het begin van zijn show vlak na verdrietig nieuws over Paulien Cornelisse

By SGXL Redactie
1 oktober 2026
Read More
net binnentelevisie

Slimste Mens presentator Herman van der Zandt reageert op overlijden collega Paulien Cornelisse, BN’ers reageren

By SGXL Redactie
30 september 2026
Read More
net binnen

Jutta Leerdam belandt in ziekenhuis na ongeluk in sportschool, deelt beelden pijnlijke voet

By SGXL Redactie
29 september 2026
Read More
net binnen

Estavana Polman onthult waarom ze Vandaag Inside plotseling verlaat! René van der Gijp reageert

By SGXL Redactie
29 september 2026
Read More
net binnen

Donny Roelvink en Jade Anna aan het daten? Opvallende foto zorgt voor geruchten

By SGXL Redactie
29 september 2026
Read More
net binnen

Vriendin van Ben Saunders maakt laatste app-gesprekken met Ben openbaar

By SGXL Redactie
29 september 2026
Read More
net binnen

Dochter en vriendin Ben Saunders raken iedereen met emotionele nieuwe berichten ‘Ik ga je zo ontzettend missen’

By SGXL Redactie
26 september 2026
Read More
net binnen

Laatste klant Ben Saunders tattooshop zag hem vlak voor vermissing en merkte iets op ‘Gedroeg zich anders’

By SGXL Redactie
25 september 2026
Read More
net binnen

Jonge fan rent veld op tijdens Nederland-Duitsland, Kijkers gaan los “Stadionverbod ouders!”

By SGXL Redactie
25 september 2026
Read More
Dave Roelvink en Marijn Kuipers zetten punt achter hun relatie
net binnen

‘De ware reden voor de breuk tussen Dave Roelvink en Marijn Kuipers onthuld’ “Zij maakte het hierom uit”

By SGXL Redactie
25 september 2026
Read More
  • Over ons
  • Privacy policy
  • Notice and takedown
  • Adverteren
  • Contact
  • Boekingen
  • Disclaimer
  • Link in Bio

                      Copyright @ 2025 SGXL Alle rechten voorbehouden

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?