Presentator Robert Jensen heeft in de laatste aflevering van De Jensen Show openhartig gesproken over zijn gezondheid. Enkele dagen later overleed hij onverwacht aan een hartstilstand. RTL Boulevard meldde dat Jensen al langere tijd kampte met wat hij zelf omschreef als “medische uitdagingen”.
De presentator na een periode waarin hij bewust uit beeld was gebleven. Vanwege zijn gezondheid had hij besloten zich te beperken tot audio-uitzendingen. Zijn terugkeer bleek uiteindelijk ook zijn laatste optreden.
Een heftig jaar 2025 voor Jensen
In zijn laatste uitzending sprak Jensen open over de zware periode die hij achter de rug had: “Ik zou met recht kunnen zeggen dat dit echt een klotejaar voor mij was.” Hij vertelde dat hij daarvoor nooit serieuze gezondheidsproblemen had gehad, maar dat dit plots veranderde: “En dan kom je ineens een aantal obstakels tegen. Dat is heftig en brengt veel met zich mee.” Volgens Jensen had hij zich uitgebreid laten onderzoeken door artsen en specialisten.
Medicatie en heftige reactie daarop
Tijdens de uitzending vertelde hij dat artsen hem hadden geadviseerd om medicijnen te nemen ter voorkoming van mogelijke complicaties. Zelf stond hij daar terughoudend tegenover: “Ik wil zo min mogelijk medicijnen in me nemen.” Hij legde uit dat hij extreem gevoelig reageerde op medicatie en pillen, wat het traject extra ingewikkeld maakte.

Ondanks alles sprak Jensen ook over wat hij uit die periode had gehaald. Hij gaf aan dankbaar te zijn voor de inzichten die hij had opgedaan: “Het is weer een ervaring, het is weer leren. Het is weer dingen loslaten.” Enkele momenten later sprak hij zelfs hoopvol over de toekomst: “Het maakt mij echt een stuk krachtiger en ook ready om dit op te lossen en er vol tegenaan te gaan de komende 20-25 jaar. Dat is het doel wat ik heb.”
Laatste aflevering Jensen maakt indruk
Showbizz kenner Guido den Aantrekker stond donderdagavond in Shownieuws stil bij Jensens laatste uitzending. Hij was duidelijk onder de indruk van wat hij zag en zei dat Robert op oudejaarsavond zijn eerste show sinds lange tijd deed op zijn eigen platform, maar achteraf dus ook zijn laatste.
Zeker aan het einde van de aflevering lijkt het erop dat Jensen emotioneel wordt, nadat hij een aangrijpend berichtje van een zieke fan voorlas. Jensen bedankte zijn fans voor alle steun, dit begeleid door emotionele muziek met beelden van natuur “Geniet van hoe mooi deze wereld is” zegt Jensen als laatste.
Volgens Den Aantrekker klonken de woorden van Jensen achteraf bijna profetisch, aangezien hij ook dat hij echt een heftig jaar had gehad, en hij vooral qua gezondheid heel veel obstakels op zijn pad had gevonden. Guido meent echter ook dat Jensen in “een soort controle stond om daar iets aan te gaan doen. Alsof hij het bijna voelde aankomen. Hij was daar toch heel erg mee bezig.” Bekijk een fragment hier:
Net nog naar de laatste show van #Jensen gekeken. Vooral de laatste 10 minuten van de video zijn “vreemd.” Het voelt totaal niet alsof er een nieuwjaar aankomt vol met video’s. Hij spreekt ook over: “Als het universum het mij gunt.” Alsof hij wist dat het zijn laatste was. pic.twitter.com/c2DE3rToGh
— J.P. Ramackers (@jpramackers2025) January 15, 2026
Laatste publieke woorden krijgen extra lading
Na zijn overlijden krijgen de uitspraken van Jensen een bijzondere betekenis. Zijn openheid over zijn gezondheid toont hoe zwaar de periode voor hem was, maar ook hoe vastberaden hij bleef om vooruit te kijken.
Check ook: