Wie woensdag 9 september naar buiten gaat, moet rekening houden met buien, onweer en mogelijk hagel. Daarnaast kan de wind vooral in de kustgebieden stevig uithalen, met windstoten tot 70 kilometer per uur. Het blijft bovendien fris voor de tijd van het jaar, maar een officiële weerswaarschuwing is niet van kracht.
Tekst loopt verder onder de video
Felle buien trekken over Nederland
In de ochtend trekken verschillende buien over het noorden van het land. Vooral in de kustgebieden kunnen deze fel zijn. Daarbij is ook een klap onweer mogelijk. Tussen de buien door zijn er korte droge perioden waarin de zon zich laat zien.
In het midden en zuiden begint de dag rustiger. Daar zijn wolkenvelden, zonnige momenten en aanvankelijk slechts enkele lokale buien. Later in de ochtend neemt ook in deze gebieden de kans op stevige regen toe. Tegelijkertijd draait de wind naar het westen en loopt de temperatuur op tot ongeveer 16 graden.
Weeronline vat de situatie als volgt samen:
“Vanmiddag is het wisselvallig. Verspreid over het land trekken buien en daarbij is kans op een stevigere bui met onweer en mogelijk ook hagel.”

Veel wind en plaatselijk hagel
Tijdens de middag breiden de buien zich verder over Nederland uit. Sommige exemplaren kunnen stevig uitpakken met veel regen, onweer en mogelijk hagel. Tussen de buien door ontstaan ook felle opklaringen.
Het wordt maximaal 17 of 18 graden. Plaatselijk kan de temperatuur nog oplopen tot 19 graden. Daarmee is het enkele graden koeler dan normaal voor deze tijd van het jaar. Door de stevige en vlagerige westenwind kan het bovendien nog wat kouder aanvoelen.
Aan zee staat een krachtige tot harde wind uit het westen tot noordwesten. Volgens de verwachting kunnen daar windstoten met snelheden tot ongeveer 70 kilometer per uur voorkomen. Het KNMI adviseert in de gedeelde verwachting extra alert te zijn op de wind. Losse tuinspullen kunnen daarom het beste tijdelijk worden vastgezet of binnengehaald.
Geen officiële weerswaarschuwing afgegeven
Ondanks de kans op onweer, hagel en harde windstoten heeft het KNMI geen formele code geel of ander weeralarm afgegeven. Op de website van de weerdienst staat duidelijk:
“Er zijn geen waarschuwingen.”
Het gaat dus om een stevige weersverwachting en niet om een officiële waarschuwing met een kleurcode. De situatie kan lokaal wel voor overlast zorgen, vooral tijdens een felle bui of zware windstoot.
In de avond wordt het geleidelijk rustiger
Aan het einde van de middag neemt de buiigheid vanuit het noordwesten af en laat de zon zich vaker zien. In de avond kunnen nog enkele buien vallen, maar deze worden geleidelijk minder talrijk en minder krachtig. Ook neemt de wind steeds verder af.
Vannacht blijft het op de meeste plaatsen droog en ontstaan opklaringen. In het binnenland daalt de temperatuur naar ongeveer 8 tot 10 graden. Langs de kust blijft het met 9 tot 14 graden iets zachter.
Donderdag verloopt vervolgens grotendeels droog, met een afwisseling van zon en wolken. Alleen langs de west- en noordwestkust blijft een kleine kans op een lichte bui bestaan. Wie woensdag op pad gaat, doet er ondanks het ontbreken van een officiële weerswaarschuwing verstandig aan de regenradar goed te volgen.
Check ook: