SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
  • Humor
  • Films & Series
  • Life
  • Celebs
  • Muziek
  • Sport
Font ResizerAa
SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!SGXL.NL -De grappigste berichten op het internet!
Search
Sign In Sign In
Follow US
Made by ThemeRuby using the Foxiz theme. Powered by WordPress
Home » Blog » Efteling “natuurfilm” ster onthult wat ze in het park wilde opnemen: “We wilden een…”
Life

Efteling “natuurfilm” ster onthult wat ze in het park wilde opnemen: “We wilden een…”

Wiraisha
Last updated: 19 december 2024 17:27
By Wiraisha
9 Min Read
SHARE

Je zou denken dat het Sprookjesbos van de Efteling alleen een plek is waar elfjes en kabouters wonen. Maar wat als dat sprookje plots een onverwachte wending krijgt? De Russische “natuurfilm” ster Daria K., oftewel Sweetie Fox, zorgde voor flink wat opschudding toen bleek dat ze een video had opgenomen in het beroemde Nederlandse attractiepark. Ze heeft nu onthult waarom ze gebruik heeft gemaakt van de Efteling.

Contents
  • Sweetie Fox Efteling
    • Naar een andere locatie
    • De reactie van de Efteling: commercieel of niet?
    • Wat mag wel en niet in de Efteling?
    • De rol van de media: ongewenste aandacht?
    • Een blokkade, maar voor hoe lang?
    • Kan de Efteling juridische stappen ondernemen?
    • Waarom koos Daria voor de Efteling?
    • Een kwestie van grenzen: waar ligt de lijn?
    • Een sprookje met een bitter randje
      • Dit hoort niet in een familiepark!

Sweetie Fox Efteling

Daria K., een bekende Russische actrice met miljoenen volgers op Instagram, besloot om een bijzondere video op te nemen. Haar doel? Een romantisch en sprookjesachtig intro creëren in het Sprookjesbos van de Efteling. Met locaties zoals De Chinese Nachtegaal en het Kabouterdorp leek de perfecte setting gevonden voor een magische scène. “We hebben nergens in de film benoemd dat we in de Efteling waren en gebruikten de locatie alleen maar voor een sprookjesachtig intro zonder erotiek.”, zegt ze.

Sweetie Fox efteling
Beeld: Screenshot P*rnhub

Naar een andere locatie

Na het schieten van enkele onschuldige beelden schakelde de video naar een andere locatie over, waar het sprookje al snel veranderde in 18-plus materiaal. Geen wonder dat de Efteling – als geliefd familiepark – hier niet bepaald vrolijk van werd.

De reactie van de Efteling: commercieel of niet?

De Efteling liet snel van zich horen en was allesbehalve blij. Hun belangrijkste bezwaren?  

  • Ongewenste reputatieschade: De video, die op grote platforms zoals P*rnhub verscheen, past natuurlijk helemaal niet bij het imago van een familiepark.  
  • Commerciële opname: Volgens de Efteling is het gebruik van het park zonder toestemming niet toegestaan, zeker niet voor commerciële doeleinden.

Daria K. verdedigde zich echter door te stellen dat de opnames niet commercieel waren. “Deze shoot is niet commercieel, we filmden niet als professionals maar als amateurs. We verkopen deze video niet en hebben ‘m alleen op een gratis platform gepubliceerd, zodat mensen deze kosteloos kunnen bekijken. Dus we verdienen hier geen geld aan,” benadrukte ze. Toch ziet de Efteling het anders, vooral omdat er in de video reclame wordt gemaakt voor haar “AlleenFans”-account, waar betalende volgers exclusieve content kunnen zien.

View this post on Instagram

A post shared by Daria K (@swfx_real)

Wat mag wel en niet in de Efteling?

De Efteling heeft strikte regels als het gaat om filmen en fotograferen in het park. Enkele belangrijke regels zijn:  

  • Geen commerciële opnames zonder toestemming: Bedrijven of individuen die opnames willen maken voor commerciële doeleinden, moeten eerst goedkeuring vragen aan het park.  
  • Respect voor de omgeving: Het park is een plek waar families en kinderen samenkomen. Het gebruik van beelden voor volwassen content is dus vanzelfsprekend onacceptabel.

Hoewel Daria beweert dat er geen herkenbare Efteling-elementen zichtbaar waren, werd het paleis van de Chinese Nachtegaal duidelijk in beeld gebracht. Dit zorgde ervoor dat veel Nederlanders de locatie herkenden, waardoor het nieuws als een lopend vuurtje verspreidde.

De rol van de media: ongewenste aandacht?

Daria K. stelde in interviews dat de media de boosdoener is. Volgens haar zouden slechts enkele Nederlanders de video herkend hebben, ware het niet dat nieuwswebsites massaal begonnen te schrijven over het incident. Door alle aandacht kreeg de video alleen maar meer bekendheid, precies wat de Efteling niet wilde. Is dat een terechte beschuldiging? Aan de ene kant heeft ze een punt: de media hebben een grote rol gespeeld in het verspreiden van het verhaal. Anderzijds zou het waarschijnlijk slechts een kwestie van tijd zijn geweest voordat de video – met zoveel volgers – zijn weg naar Nederlandse kijkers had gevonden.

Sweetie Fox efteling
Beeld: Screenshot P*rnhub

Een blokkade, maar voor hoe lang?

Na de eerste ophef werd Daria’s pagina op P*rnh*b geblokkeerd voor bezoekers uit Nederland. Efteling was tevreden, maar de blokkade duurde niet lang. Volgens Daria sprongen haar Nederlandse fans snel in de bres: “We hebben veel Nederlandse kijkers, en zij willen niet dat onze content in heel het land is geblokkeerd. Dat zou ook een inperking van de vrijheid van Nederlandse burgers zijn, door een klacht van de Efteling.” Dat klinkt misschien dramatisch, maar het raakt wel aan een interessant punt: hoe ver mag een organisatie als de Efteling gaan in het beschermen van zijn merk, zonder inbreuk te maken op persoonlijke vrijheden?

Kan de Efteling juridische stappen ondernemen?

Volgens juridische experts kan de Efteling zeker een zaak aanspannen. Advocaat Geoffrey Woodrow benadrukte eerder dat het park kan stellen dat er misbruik is gemaakt van het merk Efteling. Het gaat tenslotte om een merk dat sterk gekoppeld is aan gezinnen, kinderen en een onschuldig, sprookjesachtig imago. Als het park de zaak doorzet, heeft het enkele opties:  

  • Schadevergoeding eisen: Voor reputatieschade en ongewenst commercieel gebruik.  
  • Verwijderen van de video: Juridisch afdwingen dat de content van alle platforms verdwijnt.  

Toch blijft het onduidelijk of de Efteling daadwerkelijk verdere stappen zal ondernemen. In vergelijkbare gevallen, zoals een video opgenomen in vakantiepark Bosrijk, werd eerder gekozen voor een “goed gesprek” met de makers, wat resulteerde in vrijwillige verwijdering van de content.

View this post on Instagram

A post shared by Daria K (@swfx_real)

Waarom koos Daria voor de Efteling?

Je vraagt je misschien af: waarom koos Daria überhaupt voor de Efteling? Volgens haar team was het Sprookjesbos de perfecte plek om een romantische, magische sfeer te creëren. Bovendien staat Nederland bekend als een tolerant en vrij land, wat de keuze wellicht nog aantrekkelijker maakte. Daria benadrukte dat ze het park niet wilde beledigen. “We houden van het park en wilden niemand beledigen,” voegde ze toe. 

Een kwestie van grenzen: waar ligt de lijn?

Dit verhaal roept een interessante discussie op: waar ligt de grens als het gaat om creatieve vrijheid versus respect voor openbare ruimtes? Een familiepark zoals de Efteling heeft natuurlijk alle recht om zijn imago te beschermen. Maar aan de andere kant leven we in een tijd waarin content creators steeds meer hun eigen pad volgen, vaak met controversiële keuzes. Moeten parken zoals de Efteling strikter worden in het handhaven van hun regels? Of is het tijd om nieuwe richtlijnen op te stellen die aansluiten bij de moderne mediawereld?

Een sprookje met een bitter randje

Wat begon als een “onschuldig sprookjesachtig intro” groeide uit tot een mediastorm waar niemand om gevraagd had. De Efteling voelde zich in zijn eer aangetast, terwijl Daria K. zich vooral onbegrepen voelde. Eén ding is zeker: dit verhaal is een wake-up call voor zowel bedrijven als contentmakers. Grenzen zijn er om gerespecteerd te worden, zeker als het gaat om plaatsen die bedoeld zijn voor kinderen en gezinnen. Of de video uiteindelijk van het internet verdwijnt, zal de tijd ons leren. Voor nu blijft dit een sprookje met een onverwachte wending, eentje die men in de Efteling liever snel vergeet.

Dit hoort niet in een familiepark!

Het Sprookjesbos heeft er een nieuw, ietwat pikant hoofdstuk bij. Daria K., alias Sweetie Fox, wilde een romantische video maken, maar kreeg een lading kritiek over zich heen. De Efteling blijft bij zijn standpunt: dit hoort niet in een familiepark. Toch blijven er vragen bestaan: waar ligt de grens tussen vrijheid en respect? Een sprookje zoals dit laat ons zien dat de realiteit soms vreemder is dan fictie.

Check ook:

Woede om Russen die X-rated film opnemen in De Efteling: ‘Dit is een familiepark!’
TAGGED:eftelingkritieknatuurfilm
Share This Article
Facebook Email Copy Link

You Might Also Like

Amsterdams restaurant moet deuren sluiten nadat ratten letterlijk uit het plafond vallen
Eten & DrinkenLife

Amsterdams restaurant moet deuren sluiten nadat ratten letterlijk uit het plafond vallen

By thalena
1 april 2026
Read More
WIFI versterker
Life

Overal goed bereik: op deze manier maak je van je oude telefoon een WIFI-versterker

By thalena
31 maart 2026
Read More
brake checken
Life

Droeftoeters eerste klas in Range Rover van €70.000 brake checken vrachtwagen, vrachtwagen wint

By SGXL Redactie
30 maart 2026
Read More
Thuisbezorgd zorgt voor verbazing: 50 cent betalen als je géén drinken besteld
HumorLife

Thuisbezorgd zorgt voor verbazing: betalen als je géén drinken besteld

By thalena
25 maart 2026
Read More
Zelfscankassa-algoritme eindelijk exposed: dit is waarom jij er telkens wordt uitgepikt
Life

Zelfscankassa-algoritme eindelijk exposed: dit is waarom jij er telkens wordt uitgepikt

By thalena
25 maart 2026
Read More
Dit is hoe lang je een scheet in een potje kunt bewaren
Life

Dit is hoe lang je een scheet in een potje kunt bewaren

By thalena
24 maart 2026
Read More
Mensen gaan los op Johan Derksen na sneer naar Frank Lammers: "Vervelende man!"
televisie

Mensen gaan los op Johan Derksen na sneer naar Frank Lammers: “Vervelende man!”

By thalena
19 maart 2026
Read More
jan smit liza instagram
CelebsLife

‘Dit zou de nieuwe vlam van Jan Smit zijn?’ “Zij is bekende van Liza..”

By SGXL Redactie
19 maart 2026
Read More
Amerikaanse leger verloor zes kernbommen: angst dat vijanden ze kunnen vinden
Life

Amerikaanse leger verloor zes kernbommen: angst dat vijanden ze kunnen vinden

By thalena
17 maart 2026
Read More
Bridget Maasland bekritiseert Lil Kleine's capaciteiten als vader
CelebsLife

Kritiek op Bridget Maasland uiterlijk na nieuwe video “Herken haar niet!”

By SGXL Redactie
19 maart 2026
Read More
  • Over ons
  • Privacy policy
  • Notice and takedown
  • Adverteren
  • Contact
  • Boekingen
  • Disclaimer
  • Link in Bio

                      Copyright @ 2025 SGXL Alle rechten voorbehouden

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?